Genel

2021’in en yeterli 10 oyunu

2021 yılını geride bırakmamıza çok kısa bir mühlet kaldı. Bu yıl tekrar pandeminin tesiriyle geçtiği için cümbüş bölümü yeniden bir epey etkilendi. Bilhassa oyun dalında bu yıl birçok ertelenme yaşadı ve çok dolu geçmesi beklenen bir yıl daha beklentilerin çok altında kaldı.

Kısaca bu yılki oyun haberleri genel olarak ertelemeler ile geçti diyebiliriz. Lakin tekrar de birbirinden hoş oyunlar gördüğümüzü de söylemek gerek. Biz de bu yazımızda 2021 yılı içerisinde çıkışını yapan en uygun oyunları listeledik. İşte 2021’in en güzel PC oyunlarından konsol oyunlarına kadar yılın en dikkat çeken üretimleri:

Her şeyden evvel belirtmekte yarar var oyunların belli bir sırası yok, büsbütün rastgele oluşturuldu.

Yılın en uygun 10 oyunu

Deathloop

DEATHLOOP, Dishonored serisinin gerisindeki ödüllü stüdyo Arkane Lyon imzalı yeni kuşak bir birinci şahıs nişancı oyunu. DEATHLOOP’ta, Blackreef Adası’nda tıpkı günü sonsuza dek tekrar etmeye mahkum olan iki rakip suikastçının öyküsü anlatılıyor.

Metroid Dread

Nintendo Switch için özel olarak çıkış yapan Metroid Dread, ülkemizde pek konuşulmasa da mutlaka yılın en güzellerinden biriydi.

Marvel’s Guardians of the Galaxy

Bu yılın muhakkak sürprizlerinden biriydi diyebiliriz Marvel’s Guardians of the Galaxy için. Birçok oyuncu Marvel’s Avengers’a yakın bir oyun bekliyordu fakat onun yerine çizgisel ve kıssa yüklü keyifli bir oyun çıktı. Square Enix ve Eidos Montreal işbirliğinde geliştirilen Marvel’s Guardians of the Galaxy, yılın en düzgünlerinden biriydi diyebiliriz.

Psychonauts 2

Xbox Game Studios’un yayıncılığını yaptığı, geliştiriciliğini ise Double Fine Productions’ın yaptığı Psychonauts 2, sinematik stili ve tonlarca özelleştirilebilir psişik güçle bir platform macera oyunu. Xbox Game Pass’e de gelmesi ile birlikte birçok oyuncuya ulaşabildi ve katiyetle yılın en düzgünlerinden biri.

Ratchet & Clank: Rift Apart

PS5 özel oyunu Ratchet & Clank: Rift Apart, görselliği ve aslında öbür teknik ayrıntıları ile bir epey dikkat çeken bir oyun oldu. PS5’in gücünü net bir biçimde görebildiğimiz için de başka bir yere sahip. Fakat elbette oynanış olarak da her zamanki üzere hoş bir tecrübe sunuyor.

Resident Evil Village

Resident Evil serisinin yeni oyunu Resident Evil Village, aslında birçok oyuncu için kuşku yaratmıştı fakat ufak eksiklerine karşın mutlaka bir epey başarılı bir oyun karşımıza çıktı. Bilhassa kıssa sunumu ve farklı stildeki vazifeleri ile yılın en düzgünlerinden birisi oldu.

It Takes Two

Yılın En Uygun Oyunu mükafatını de kazanan It Takes Two’yu anlatmaya çok da gerek yok. Bilhassa oynanış konusunda sunduğu cümbüş sahiden yılın en güzeli dedirten cinsten.

Loop Hero

Four Quarters’ın geliştiriciliğini yaptığı Loop Hero, yılın başında az da olsa konuşuldu fakat ne yazık ki sonrasında unutulan bir oyun oldu. Tekrar de bilhassa oynanışıyla yılın en düzgünlerinden biriydi. Bağımsız bir oyun olduğunu da unutmamak gerek.

Forza Horizon 5

Xbox’ın en büyük serilerinden Forza Horizon’ın yeni oyunu Forza Horizon 5, bilhassa grafikleriyle bizleri büyüledi diyebiliriz. Oyunu anlatmaya da gerek yok. Klasik Forza Horizon tecrübesi.

Death’s Door

Aksiyon rol yapma cinsindeki Death’s Door, yaz aylarında çıkışını yapmıştı. Ne yazık ki Loop Hero üzere yalnızca çıktığı periyot konuşulan ve sonrasında unutulan bir oyun oldu. Fakat müzikleri, tasarımı ve başka tüm ayrıntılarıyla yılın gözden kaçırılmaması gereken bağımsız oyunlarından biri.

Pekala sizce 2021’in en düzgün oyunu hangisi? Aşağıdaki anketimize katılarak yılın en âlâ oyunu için seçiminizi belirtebilirsiniz.

Yılın en düzgün oyunu Deathloop Metroid Dread Marvel’s Guardians of the Galaxy Psychonauts 2 Ratchet & Clank: Rift Apart Resident Evil Village It Takes Two Loop Hero Forza Horizon 5 Death’s Door Oy Ver 20 kişi oy verdi. Sonuçları Göster Yılın en güzel oyunu Deathloop Metroid Dread Marvel’s Guardians of the Galaxy Psychonauts 2 Ratchet & Clank: Rift Apart Resident Evil Village It Takes Two Loop Hero Forza Horizon 5 Death’s Door Anket Sonlandı 20 kişi oy verdi. Sonuçları Göster Yılın en yeterli oyunu 5% Deathloop 1 oy 5% Metroid Dread 1 oy 0% Marvel’s Guardians of the Galaxy 0 oy 0% Psychonauts 2 0 oy 0% Ratchet & Clank: Rift Apart 0 oy 30% Resident Evil Village 6 oy 30% It Takes Two 6 oy 5% Loop Hero 1 oy 25% Forza Horizon 5 5 oy 0% Death’s Door 0 oy 20 oya nazaran sonuçlar listelenmiştir. Ankete Dön

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.