Genel

AKUT İnançtayım Uygulaması Huawei Saatlere Geldi

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) tarafından geliştirilen ve bir mühlet evvel kullanıma sunulan İnançtayım isimli uygulama, Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin akıllı saatleri için de geliştirildi. HarmonyOS için özel olarak hazırlanan uygulama, an prestijiyle Huawei Watch GT2 Pro ve Huawei Watch GT3 sahipleri tarafından kullanılabiliyor.

Huawei’nin yeni kuşak akıllı saatlerine sahip tüketiciler tarafından kullanılabilen uygulama, Huawei Sıhhat isimli taşınabilir uygulama üzerinden akıllı saate yükleniyor. Epeyce süratli bir biçimde kullanılabilir hale gelen İnançtayım isimli uygulamasının akıllı saatlerde olması, vatandaşlar için büyük değer arz edecek üzere görünüyor. Pekala AKUT’un İnançtayım uygulaması tam olarak ne işe yarıyor?

Doğal afetler sırasında anında bilgi verilebiliyor

Daha evvelki periyotlarda Android ve iOS için kullanılabilir olan, son çalışmayla Huawei’nin akıllı saatlerine gelen İnançtayım uygulaması, bilhassa de zelzele sırasında büyük iş görüyor. O denli ki kullanıcılar, bu uygulamayı akıllı telefonlarına indirdikten sonra yakınlarının telefon numaralarını sisteme işliyorlar. Afet sırasında uygulamaya girip “Güvendeyim” yazan butona tıklandığında, daha evvelden belirlenmiş telefon numaralarına otomatik olarak bildiri ve pozisyon bilgisi gönderiliyor. SMS tarzı ile çalışan uygulama, bu özelliği sayesinde internet kesintilerinden de etkilenmiyor.

Güvendeyim’in Huawei’nin akıllı saatlerine gelmesi, vatandaşın yararına. Çünkü bir sarsıntı anında telefona ulaşmak mümkün olmayabilir. Huawei’nin akıllı saatleri ile kullanıcılar, daima bileklerinde olan saatleri üzerinden pozisyon ve inançta olduklarına dair bildirimde bulunabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.