Genel

AMD Radeon Muhteşem Resolution Nedir?

AMD, son yıllarda bilhassa de oyun tutkunlarının gözdesi haline geldi. Çünkü Intel ve NVIDIA için devasa paralar harcamak istemeyen oyunseverler, AMD’nin nispeten uygun fiyatlı işlemci ve ekran kartları ile üst seviye performansa ulaşmayı başardılar. Şimdiyse şirket, müşterilerini daha fazla şad edecek yeni bir teknolojisiyle karşımıza çıktı. AMD’nin “Radeon Harika Resolution” (RSR – Radeon Üstün Çözünürlük) isimli yeni özelliği, oyun performansında yüzde 70 civarı yükseliş vadediyor.

AMD’nin yeni teknolojisi, bir müddet evvel tanıtılan AMD FidelityFX Harika Resolution (FSR) teknolojisiyle tıpkı alt yapıya sahip. Fakat iki teknoloji ortasındaki en temel fark, AMD Radeon Muhteşem Resolution teknolojisinin şoför yazılımı içine gömülmüş olarak geliyor oluşu. AMD’nin RDNA tabanlı GPU’larının tümünde kullanılabilecek özellik, AMD Software: Adrenalin Edition içerisinden etkinleştirilebilecek. Bu sayede binlerce oyun, eşsiz bir kalitede oynanabilecek.

RSR, Warframe’den alınan fps’i 222’den 346’ya çıkarıyor

AMD Radeon Muhteşem Resolution, yapay zekanın gücünden yararlanan bir teknoloji. Bu teknolojiyi Warframe üzerinden test eden şirket, epeyce etkileyici sonuçlar ortaya koydu. Üstte yer alan görselde de görebileceğiniz üzere RSR ile alınan fps, 222’den 346’ya çıktı. Bu da yüzde 55 civarı performans artışı manasına geliyor.

AMD’nin yapay zeka takviyeli yeni teknolojisini kullanmak da çok kolay. Oyuncuların yapması gereken şey, bir oyunun çözünürlüğünü monitörlerinin sunduğu azamî çözünürlüğün altına çektikten sonra AMD Software: Adrenalin Edition’a girip RSR’yi etkinleştirmek. Yapay zeka, imaj kalitesini tekrar azamî düzeye çekerken mümkün olan en düzgün performansı da oyuncuya sunuyor. Bu teknoloji, oyun tutkunlarının yaşayacağı tecrübesi tümüyle değiştirecek üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.