Genel

Apple Glass spor odaklı bir aygıt olacak

Şirket, birinci VR / AR kulaklığını haziran ayında Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansında duyurma planlarıyla ilerliyor üzere görünüyor.

Apple karma gerçeklik kulaklığının (“Reality One” yahut “Reality Pro” olarak isimlendirildiği söyleniyor), teze nazaran sanal ve artırılmış gerçeklik ortasında geçiş yapabilir. Yüklü olarak oyun, fitness, spor ve işbirliği araçlarına odaklanacak. Aygıtı satın alan müşteriler, geliştiricilerin yaptığı “hafif değişikliklerle” kulaklığın 3D arayüzündeki “milyonlarca” mevcut uygulamayı kullanabilecek. Ek olarak, Apple’ın uygulamaları yeni eser için optimize etmek için aylardır “az sayıda geliştirici” ile çalıştığı bildiriliyor. Aygıtın lansmanından aylar evvel duyurulması, öteki geliştiricilere yeni uygulamalar oluşturmaları yahut mevcut uygulamaları fütüristik arayüzüne uyarlamaları için vakit tanıyacak.

Ürünün detaylarının birçok daha evvel sızdırılmış olsa da, bu rapordaki yeni bir detay, Apple Fitness+ idmanlarını VR’de çalıştırabilme yeteneği (eğitmenle birebir alanda olduğunuzu hissettiğiniz sanal bir idman hayal edin.). Ek olarak, şirketin Major League Soccer ve Major League Baseball yayın haklarından yararlanarak sürükleyici spor etkinliklerini izlemeyi destekleyeceği de argüman ediliyor. Birebir halde Apple TV uygulaması, görüntüleri çöl yahut gökyüzü üzere sanal ortamlarda izlemenizi sağlayacak.

Apple Glass spor odaklı bir aygıt olacak

Rapor, kulaklığın Meta Quest Pro’ya misal bir üretkenlik odağına sahip olacağını da söylüyor. Gurman, “Platform, Pages söz işlemcisini, Numbers hesap tablosunu ve Keynote slayt kümesi uygulamalarının yanı sıra görüntü ve müzik yapımı için iMovie ve GarageBand’i destekleyecek” diye yazıyor. Ayrıyeten, irtibat ve uzaktan işbirliğine öncelik vererek, kullanıcıların FaceTime aramalarında konuştukları bireylerin tam beden 3D avatarlarını görmelerine imkan tanıyacak. Oyun ayrıyeten birincil odak noktası olacak. Lakin, bugünkü rapor Apple’ın daha evvel bu alana çok fazla ilgi göstermediğini söylediği için durum tam olarak bu türlü olmayabilir de.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.