Genel

Apple kullanıcılarına rahat bir nefes aldıran iOS 15.3.1 güncellemesini sundu

Apple iOS 15.3.1 ve iPados 15.3.1 güncellemelerini iPhone ve iPad kullanıcılarına yaydı. Apple, bu güncellemenin güvenlik düzeltmelerinin yanı sıra, Braille ekranlarının etkilenen bir kusur için bir düzeltme içerdiğini söylüyor.

iOS 15.3.1 artık kullanılabilir

Ayarlar uygulamasına gidip Genel’i ve akabinde Yazılım Güncelleme’yi seçerek iPhone’unuzu iOS 15.3.1‘e güncelleyebilirsiniz. Bugünkü güncellemenin yapı numarası 19D52’dir. Güncelleme, iOS 15.4 beta sürümünü çalıştıran herkes için değil, iOS 15.3’ün genel sürümünü çalıştıran kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Apple’ın sürüm notları şunları söylüyor: “iOS 15.3.1, iPhone’unuz için değerli güvenlik güncellemeleri sağlar ve Braille ekranlarının karşılık vermemesine neden olabilecek bir sorunu giderir.”

Berbat hedeflerle oluşturulmuş web içeriğinin işlenmesi, rastgele kod yürütülmesine neden olabilir. Apple, bu sorunun etkin olarak istismar edilmiş olabileceğine dair bir raporun akabinde bu güncellemeyi yayınladı. iOS 15.3.1 güncellemesi ile güvenliğe yönelik sorun çözülecek. Bu güncelleme ile bellek idaresi de güzelleştirilecek.

Apple, iOS 15.3.1’e ek olarak aşağıdaki güncellemeleri de kullanıma sunuyor:

iPadOS 15.3.1
watchOS 8.4.2
macOS Monterey 12.2.1

iOS 15.3, bir avuç performans düzeltmesi ve güvenlik düzeltmesi ile geçen ay tüm iPhone kullanıcılarına sunuldu. Buradaki en dikkate kıymet değişikliklerden biri, ziyaret ettiğiniz web sitelerine göz atma geçmişinizi ve Google ID bilgilerinizi sızdırmış olabilecek bir Safari güvenlik açığı için bir düzeltmeydi. Bugünkü güncelleme, tecrübesi ek güzelleştirmelerle daha da geliştiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.