Yazılım Haber

Bir sonraki büyük toplantınıza geç kalırsanız, Zoom yakında bunu açıkça ortaya koyacaktır.

Zoom , video konferans yazılımı için bir dizi yeni güncelleme sunuyor ve bunlardan biri nihayet kullanıcıları bir sonraki büyük toplantılarına zamanında geldiklerinden emin olmaya teşvik edebilir.

Şirketin yeni bir blog gönderisine göre , Katılım Durumu, toplantı sahiplerinin ve yardımcı ev sahiplerinin Google Takvim veya Outlook Takvim entegrasyonlarını kullanarak bir toplantıyı kimin kabul ettiğini veya reddettiğini görmelerine izin vererek, kuruluşların Yakınlaştırma Toplantılarının başlangıcını kolaylaştırmasını kolaylaştırıyor. Davet et.

Ancak bu yeni özellik, onlara bir toplantıya davet edilen herkesin katılıp katılmadığını görme olanağı da verir. Görüntülü aramalar için daha erken gelmeye alışkınsanız, sorun değil, ancak daha sonra bir toplantıda fark edilmeden gizlice içeri girmeye çalışanlar için patronunuz veya yöneticiniz artık yokluğunuzun farkında olacak, bu yüzden dikkatli olun.

Ayrıca Zoom yakın zamanda Windows ve macOS için bir toplantıdaki herkesin şirket yazılımının en son sürümünü çalıştırmasını sağlayan yeni bir otomatik güncelleme özelliği eklediğinden, Zoom istemcinizi güncellemek zorunda olduğunuz bahanesini artık kullanamayacaksınız .

Slaytlar, yoklama ve filigranlar

Zoom, yeni Katılım Durumu özelliğine ek olarak, toplantı sahiplerinin katılımcılarıyla etkileşim kurmasına ve kayıtlı içeriklerinden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmak için başka yeni özellikler de sunuyor.

Bir sunum yapan kişi her zaman bir slayt gösterisini kontrol eden kişi olmadığından, Zoom kullanıcıları artık bir sunumdaki slaytların hareketlerini kontrol etmek için birden fazla kişi seçebilir . Bu, sunucuların artık başka bir katılımcıdan sunumlarını ilerletmesini istemek zorunda kalmayacağı anlamına gelir.

Toplantılar sırasında ekip üyelerinden geri bildirim ve içgörü almak söz konusu olduğunda, Zoom, sıralanmış yanıtlar, eşleştirme, kısa ve uzun yanıtlar ve hatta boşluk doldurma dahil olmak üzere anket oluşturmak için daha fazla seçenek ekledi . Aynı zamanda, bu özellik öğrenciler için daha etkili deneyimler, alıştırma oturumları veya diğer etkinlikler oluşturmak için sınavlar için de kullanılabilir .

Son olarak Zoom, kuruluşların ve bireylerin kayıtlı içeriklerinden en iyi şekilde yararlanmalarına ve dikkat dağıtıcı filigranlardan kaçınmalarına yardımcı olmak için yazılımına ek filigran ayarları ekliyor. Kullanıcılar artık filigranların boyutunu ve yerleşimini ayarlayabilir, ayrıca bunları varsayılan olarak etkinleştirebilir ve bir toplantıya başlamadan önce web portalı aracılığıyla özelleştirebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.