HTML & CSS

CSS3’ün Özellikleri

CSS3’ün özellikleri aşağıdaki gibidir:

1. Seçiciler

Seçiciler, tasarımcının web sayfasının daha kesin seviyelerinde seçim yapmasına izin verir. Öznitelik ve öznitelik değerlerini eşleştirmeye yardımcı olmak için kısmi eşleşmeler gerçekleştiren yapısal sözde sınıflardır. Yeni seçiciler, URL’de hedeflenen öğelere stil vermek için bir sözde sınıfı hedefler. Seçiciler ayrıca, onay kutuları ve radyo düğmeleri gibi işaretli öğelere stil vermek için işaretli bir sözde sınıf içerir.

2. Metin Efektleri ve Düzen

CSS3 ile metnin hizalamasını, belgenin boşluk ayarını değiştirebilir ve kelimelerin tireleme stilini değiştirebiliriz.

3. Birinci Harf ve Birinci Satır Sözde Sınıflar

CSS 3, karakter aralığına (görsel olarak hoş bir etki elde etmek için karakterler arasındaki boşluğu ayarlama) ve gömme harfleri yerleştirmeye (paragrafın başındaki büyük dekoratif büyük harf) yardımcı olan özellikler içerir.

4. Sayfalı Medya ve Oluşturulan İçerik

CSS 3, Paged Media’da sayfa numaraları ve çalışan üstbilgiler ve altbilgiler gibi ek seçeneklere sahiptir. Çapraz referanslar ve dipnotlar için özellikler gibi, Oluşturulan İçeriği yazdırmak için ek özellikler de vardır.

5. Çok Sütunlu Düzen

Bu özellik, tasarımcıların içeriklerini sütun sayısı, sütun boşluğu ve sütun genişliği gibi seçeneklerle birden çok sütunda sunmasına olanak tanıyan özellikler içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.