Genel

Dev Yapay Zeka Ağı GPT-3 Herkesin Kullanımına Açıldı

Yapay zekanın geldiği son noktalardan birisi olarak görülen GPT-3 teknolojisi, yapay zekanın yalnızca birkaç cümle ile istediğinizi yapmasını sağlayan bir modelin 3. sürümü olarak biliniyor. Hatta Microsoft, yaklaşık 7 ay evvel bu sistemi kullanacak birinci uygulamalarını tanıtmıştı.

OpenAI takımı tarafından geliştirilen bu yapay ağ, internetteki 570 GB’lık bir bilgi ile beslenerek kendisine sorulan soruları en mantıklı halde cevaplamak üzerine kurulmuş bir sistemdir. Kullanım alanı neredeyse sınırsız olan bu sistem artık tüm kullanıcılara açılmış durumda. Gelin GPT-3 neler yapabilir bir bakalım.

Sizin için uygulama bile yapabilir

GPT-3 kendisine sorduğunuz matematik süreçlerini, fizik sorunlarını ve öteki soruları rahatlıkla cevaplayabiliyor. Kendisi tıpkı vakitte vergi hesaplama, geri bildirim tahlili, uygulama ve web sitesi tasarlama üzere farklı vazifeleri de rahatlıkla yerine getirebiliyor.

GPT-3’ün temelinde her ne kadar yapay bir hudut ağı bulunsa da bu ağ kullanıldıkça öğreniyor ve gelişiyor. Curie, Davinci üzere özel sürümleri de olan bu yapay ağ, geliştiricilerin isteklerine nazaran şekillendirilebiliyor ve yapması gereken vazifelerde standart GPT-3 modeline nazaran çok daha başarılı olabiliyor.

OpenAI yetkilileri, dün resmi sitelerinden yayınladıkları bir makale ile GPT-3’ü kullanmak isteyen geliştiricilerin bu sistemi nasıl kullanabileceklerini ve nasıl uygulamalarına özel olarak ayarlayabileceklerini anlattı. Şayet sizde projelerinizde GPT-3’ü kullanmak ya da deneyimlemek isterseniz burada bulunan temasa tıklayarak yayınlanan makaleye göz atabilirsiniz.

GPT-3’ün nasıl çalıştığına bir örnek;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.