Genel

Dünyanın birinci 4K oyun monitörü tanıtıldı

Günümüzde, panel teknolojileri çabucak hemen her gün ilerlemeye devam ediyor. Bu nedenle, 2K ve 144Hz ekran üzere özellikleri, kullandığımız akıllı telefonlarda bile görebiliyoruz. Lakin bu ilerleme, bir vakitler tanınan olan 1080p 144Hz monitörlerin bugünün muhtaçlıkları için yetersiz kalmasına neden oluyor. Neyse ki, AU Optronics (AUO), oyunculara keskin bir tahlil sunmak için devreye giriyor. AUO, son bir stantta dünyanın birinci 4K 240Hz monitörünü tanıttı.

Uzun bir müddettir, 1080p yahut 2K monitörler yüksek kaliteli ekran pazarında karar sürdü. Fakat teknoloji ilerledikçe, 144Hz’nin artık modası geçmiş bir özellik haline geldiği görülüyor. AUO, son bir stantta, dünyanın birinci 4K 240Hz 32 inç oyun monitörünü tanıttı.

Dünyanın birinci 4K oyun monitörü tanıtıldı

Panel, AUO’nun özel AHVA(Advanced Hyper-Viewing Angle) teknolojisine dayanıyor; klâsik IPS panellere nazaran geliştirilmiş bir versiyon. Yansımaları azaltmak ve geniş açılı görüntüleme iyileştirmeleri üzere özelliklere sahip. Bu oyun monitörünün öbür dikkat çeken özellikleri ortasında 400 nit parlaklık, 1ms gri-ten-gri cevap müddeti ve DCI-P3 renk gamının %95 kapsama alanı yer alıyor. Lakin, stantta muhakkak görüş açılarında kimi renk tutarsızlığı meseleleri tespit edildi.

4K 240Hz ekranın fiyatı ve ne vakit satışa sunulacağına dair resmi bir açıklama olmasa da, AUO’nun yüksek kaliteli monitörler için çıtayı yükselttiği açıkça görülüyor. AUO, başka yenilikçi eserlerin yanı sıra, standart olmayan bir 5K çözünürlüğe sahip 5K 360Hz ekran ve 1080p 540Hz ekran üzere öbür keskin imajlar de sergiledi. Bu keskin manzaralar, AUO’nun oyun monitörü teknolojisinin hudutlarını zorlama konusundaki taahhüdünü gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.