Genel

Facebook, Görüntülü Profil Fotoğrafını Kaldırıyor

Facebook her ne kadar artık en tanınan toplumsal medya platformu olmasa da kendisinin de bünyesinde bulunduğu Meta şirketi, tüm büyük toplumsal medyalara sahip. Doğal insanların birçoğu artık Facebook’a gelen yenilikleri merak etmiyor fakat kaldırılacak olan o denli bir özellik var ki görünce ‘Bu esasen neden vardı ki?’ dedirtiyor.

Bundan tam 7 yıl evvel Facebook’a gelen ve yalnızca birkaç ay toplumsal medya kullanıcılarının gündeminde kalmayı başarabilen görüntülü profil fotoğrafları özelliği, Facebook’tan kaldırılıyor. Aslında zaten geçtiğimiz sene itibariyle yeni görüntülü profil fotoğrafı koyma özelliği kaldırılmıştı. Artık ise büsbütün platformdan siliniyor.

Görüntülü profil fotoğrafları 7 Şubat’ta kalkıyor

2015 yılında Facebook kullanıcılarının hayatına giren bu özellik, önümüzdeki Şubat ayında kaldırılıyor. 7 Şubat’a kadar görüntülü profil fotoğraflarını değiştirmeyen kullanıcıların ise yalnızca o görüntünün ön izlemesini profil fotoğrafı olarak kullanabilecekler. Şirket tam olarak özelliğin kaldırılmasının gerisindeki sebebe dair bir açıklama yapmadı lakin biraz bariz: Kullanılmıyor ki.

Facebook, bu özelliği çok büyük umutlarla getirmişti çünkü Facebook kullanmayı eğlenceli hale getireceği düşünülüyordu fakat 7 yıl boyunca yüzüne bile bakan olmadı. Siz de bu özelliği birinci kere duyup ‘Bu aslında neden vardı ki?’ dediniz mi? Yoksa bu özelliği biliyordunuz ve kaldırılmasına üzüldünüz mü? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi lütfen unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.