Genel

Google Fotoğraflara gelen son güncelleme, işleri bir epey ilginçleştirecek

Geçtiğimiz yıl Google, Chromebook’lar için yeni bir sinema düzenleme aracı sağlama planı hakkında ipuçları vermişti. Bekleyiş nihayet sona erdi ve bu özellikler kullanıcılara sunulmaya başlandı. Bu heyecan verici güncelleme, Chromebook’lar için sezgisel bir sinema düzenleyici sunuyor ve kullanıcıların yalnızca birkaç tıklama ile sinemalar oluşturmasını ve düzenlemesini sağlıyor.

Google Fotoğraflar topluluk sayfasındaki bir duyuruda, şirket Google Fotoğraflar için yeni görüntü düzenleme özelliklerinin Chromebook’lar için kullanıma sunulmaya başladığını duyurdu. Bu özellikler sayesinde kullanıcılar Chromebook’larından imgeleri ve görüntüleri kolaylıkla kullanabilir ve bunları direkt Google Fotoğraflar içinde düzenleyebilirler.

Yeni sinema düzenleyici kullanıcılara iki seçenek sunuyor: Sıfırdan bir sinema oluşturmak yahut önerilen bir tema seçmek. Kullanıcılar birinci seçeneği seçerlerse, galerilerinden rastgele bir medyayı seçebilirler ve yerleşik editörü kullanarak fotoğrafları yahut sahneleri ayarlayabilirler. Öte yandan, önerilen bir tema seçerlerse, özellik seçilen temaya nazaran görüntüleri ve imgeleri otomatik olarak seçer, lakin kullanıcılar seçimleri değiştirebilir ve düzenleyebilirler.

Google Fotoğraflara gelen son güncelleme, işleri bir oldukça ilginçleştirecek

Google Photos’ın sinema düzenleyicisi, uzun görüntülerden en manalı anları zeki bir biçimde seçer, böylelikle son sinema ilgi cazip ve unutulmaz olur. Kullanıcılar dahil etmek istedikleri temayı, şahısları yahut evcil hayvanları seçebilir ve Google Fotoğraflar, görüntü klipleri ve fotoğrafları kullanarak özel bir sinema oluşturur.

Google, sinema düzenleyicisini kullanıcı dostu ve erişilebilir bir formda tasarladı ve sinema yapma detaylarının minimal bir bilgisi gerektiriyor. Kullanıcılar yalnızca birkaç tıklama ile profesyonel düzenleme yazılımına gereksinim duymadan yüksek kaliteli sinemalar oluşturabilirler. Fakat, bu aracın, daha gelişmiş görüntü düzenleme yazılımlarının tıpkı fonksiyonelliği sunmayabileceğini hatırlamak değerlidir. Yeni sinema düzenleyici özelliklerine erişmek için kullanıcıların Chromebook’larında Google Photos uygulamasının yüklü olması gerekiyor. Dağıtım hala devam ediyor ve kullanıcılar güncellemeyi önümüzdeki günlerde aygıtlarına gelmeyi bekleyebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.