Genel

Google’dan Pekin Kış Olimpiyatlarına Özel Doodle

Çin’in başşehri Pekin, bir müddet sporseverlerin bir numaralı gündem hususu olacak. Çünkü bugün prestijiyle başlayan Kış Olimpiyatları, 20 Şubat’a kadar devam edecek ve kış sporlarıyla ilgilenenler, bu süreçte sayısız aktifliğe doyacaklar. Bu değerli aktifliği atlamayan Google ise hazırladığı bir doodle ile Kış Olimpiyatları’nı kutladı.

Google’ın hazırladığı animasyonlu doodleda daha çok hayvanların kullanıldığını görüyoruz. Bu hayvanlar, kış sporlarını icra etmeye çalışırken gösterilmişler. Doodle’a tıkladığımızda ise “Kış Olimpiyatları 2022” terimine ait sonuçlarla karşılaşıyoruz. Sayfanın en başında, öne çıkan karşılaşmalar gösteriliyor. Şayet profesyonel atletleri izlemek istiyorsanız, bu kısma göz atmanızı tavsiye ederiz.

Google’ın Kış Olimpiyatları için hazırladığı doodle bu biçimde

Sonuçların yer aldığı sayfada Kış Olimpiyatları’nın tarihine de değiniliyor. Ufak bir dokunuş ile olimpiyatlar için oluşturulmuş Wikipedia sayfasına direkt ulaşabiliyorsunuz. Ayrıyeten olimpiyatlardan gelen son dakika fotoğrafları da arama sonuçları sayfasında geçişli bir halde gösteriliyor.

Şayet kış sporlarıyla ilgileniyorsanız, öne çıkan karşılaşmalar kısmına kesinlikle göz atmanız gerekiyor. Çünkü bu kısım, Kış Olimpiyatları için oluşturulmuş olan özel ve resmi sayfaya yönlendirme yapıyor. Bu sayfada tüm karşılaşmaların gününü, saatlerini, tamamlanan müsabakaların sonuçlarını ve bunlar üzere öteki ayrıntıları bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.