Genel

Instagram’a Kullanıcı Kapalılığını Artıran Özellik Geliyor

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram için yeni bir özelliğin yolda olduğu ortaya çıktı. Instagram’la ilgili yaptığı sızıntılarla bilinen Alessandro Paluzzi tarafından ortaya çıkarılan yeni özellik, kullanıcıların saklılık düzeyini bir nebze daha artıracak üzere görünüyor. Çünkü bu özellik sayesinde kullanıcılar, takipçi listelerini sınırlandırabilecekler.

Instagram kullanan okurlarımızın bildiği üzere; takip edilen bir hesabın profil sayfası ziyaret edildiğinde, hesap sahibini takip eden kullanıcılar ile hesap sahibinin kimleri takip ettiği görülebilir. Üzerinde çalışılan yeni özellik, tam olarak bu noktaya parmak basıyor. Özellik kullanılabilir olursa, kullanıcılar kimleri takip ettiğinin görüntülenmesini kısıtlayabilecekler.

Özellik şu an için sadece doğrulanmış hesapları kapsıyor

Alessandro Paluzzi’nin ortaya çıkardığı özellik, şu an için sırf doğrulanmış hesaplar tarafından kullanılabilecek üzere görünüyor. Özelliği Netflix’in resmi Instagram hesabı üzerinden örnekleyen Paluzzi’ye nazaran özellik aktifleştiğinde, doğrulanmış bir hesabın takipçi kısmına girildiğinde bir not ile karşılaşılacak. Bu notta, hesabın takip ettiği tüm kullanıcıların sırf hesap sahibi tarafından görülebileceği söz edilecek.

Instagram, yeni özelliği ile ilgili rastgele bir açıklama yapmadı. Yani bu özelliğin bir gün tüm kullanıcıların beğenisine sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Öte yandan; özelliğin kapsamının tüm kullanıcılar için genişletilip genişletilmeyeceği de şimdi bilinmiyor…

Şayet Instagram’a yakın gelecekte eklenecek tüm özelliklere göz atmak isterseniz, buradaki içeriğimize göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.