Genel

iOS 15.4’ün Orijinal Özellikleri Açıklandı

Apple, geçtiğimiz eylül ayında kullanıcıları için yepisyeni işletim sürümlerini yayımlamıştı. Bu işletim sistemlerinin en evvel çıkanlarıysa elbette iOS ve iPadOS 15 işletim sistemleriydi. Şirket, eylül ayından bu yana bu işletim sistemleri dahil tüm işletim sistemleri için yeni güncellemeler yayımlamış, son olarak da geçtiğimiz günlerde iOS ve iPadOS 15.3’ü sunmuştu.

iOS ve iPadOS 15.3 güncellemesi, Apple kullanıcıları için gözle görülür yeniliklere yer vermemişti. Bu sürümlerle birlikte iOS 15 işletim sistemindeki çeşitli kusurlar giderilmiş, güvenlik yenileştirmesi yapılmıştı. Öte yandan Apple’ın bir sonraki güncellemesi olacak iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 güncellemeleri kapıdan kendini göstermeye başladı. Pekala, iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 işletim sistemleri neler sunacak?

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 ile gelecek özellikler

Maskeyle Face ID kullanılabilecek

iOS 15.4 güncellemesiyle birlikte iPhone kullanıcıları, artık telefonlarının kilidini açarken maskelerini indirmek zorunda kalmayacak. Güncelleme ile Face ID, kişiyi maskeli olarak tanıyabilecek. Öte yandan güneş gözlüğüyle Face ID kullanmak hala mümkün olmayacak. Maskeyle Face ID kullanımı, iPhone 12 yahut daha yeni bir iPhone’la yapılabilecek.

Tüm aygıtlar tıpkı anda denetim edilecek:

iPadOS 15.4 ve macOS Monterey 12.3 güncellemeleriyle birlikte Apple, kullanıcılarının uzun vakittir beklediği Universal Control (Evrensel Kontrol) özelliğini sunacak. Bu bilhassa iPad’ler ve Mac’ler, birebir iCloud hesabına bağlı olduğu takdirde tek bir klavye ve Mouse ile birebir anda kullanılabilecek. Yani MacBook’unuzun dokunmatik alanıyla hem MacBook, hem iPad, hem de farklı bir Mac’i denetim edebileceksiniz.

Kestirmeler’e istenen özellik geliyor

iOS 15.4 güncellemesiyle birlikte Kestirmeler uygulamasına ‘Çalıştırıldığında Bildir’ seçeneği eklenecek. Bu seçenek sayesinde Kestirmeler aktifleştirildiğinde bildirim alabileceksiniz.

Yeni emojiler yolda

iOS 15.4 güncellemesi, kullanıcılara Emoji 14 sürümünü de sunacak. Böylece kullanıcılar, 37 yeni emoji ve 75 deri rengi varyasyonuyla toplamda 112 yeni karaktere sahip olacaklar.

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4’ün birinci beta sürümleri bugün geliştiriciler için yayımlandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.