Genel

Lenovo’nun yeni şarj aleti şeridi, ezberleri bozacak üzere görünüyor

Teknoloji devi Lenovo, Xiaoxin markası altında yeni 65W galium nitrid süratli şarj güç şeridinin piyasaya sürülmesini duyurdu. Lenovo’nun inovatif tahlili, birden fazla güç adaptörü ile seyahat etmenin artık olağan olmadığı günümüzde, cihazlarımızı şarj etme formumuzu büsbütün değiştirmeye hazırlanıyor.

Bu güç şeridinin en dikkat çeken özelliklerinden biri, üçüncü kuşak galium nitrit gereci kullanmasıdır. Bu sayede, her bir porttan azamî 65W çıkış sağlayabilir. Bu özellik, birkaç aygıtı tıpkı anda şarj etmenin yanı sıra, dizüstü bilgisayarları direkt süratli bir biçimde şarj etme imkanı sunar, bu da kocaman tuğla biçiminde adaptörlere muhtaçlığın ortadan kalkmasını sağlar.

Lenovo’nun yeni şarj aleti şeridi, ezberleri bozacak üzere görünüyor

Xiaoxin 65W galium nitrit süratli şarj güç şeridi tıpkı vakitte son derece akıllıdır ve şarj gücünü her aygıta eşit olarak dağıtır. 40 dakikada %50 şarj suratına sahip olan bu eser, aygıtlarını süratli bir formda şarj etmek isteyenler için ülkü bir seçenektir.

100W’dan yüksek süratli şarj adaptörleri ile yarışamayabilir fakat 65W güç çıkışı, ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar ile akıllı telefonlar ve tabletler üzere birçok aygıt için uygun bir düzeydedir. Bu güç şeridi sayesinde, iş seyahati yahut tatil sırasında aygıtlarınız için birden fazla şarj aygıtı taşımanıza gerek kalmayacak.

Fiyatlandırma konusunda, Lenovo henüz Xiaoxin 65W galium nitrid süratli şarj güç şeridinin fiyatını açıklamadı. Lakin galium nitritin maliyeti göz önüne alındığında, olağan USB güç şeritlerinden daha değerli olması mümkündür. Yeniden de, bu eserin sunduğu yararlar değerli ve sık sık birden fazla aygıtla seyahat edenler için düşünmeye bedel.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.