Genel

LG artık de oyuncu televizyonu yaptı!

Oyun televizyonlarının ehemmiyeti son yıllarda artarak devam ediyor ve LG de bu alandaki yerini koruyor. Şirketin OLED evo C3 serisi oyun TV’leri yeni özelliklerle piyasaya sürüldü ve şimdiden Çin’deki e-ticaret platformlarında satışa sunuldu. 42 inç ve 48 inç olmak üzere iki farklı versiyonda sunulan TV’lerin başlangıç fiyatı sırasıyla 8.999 yuan (1,310$) ve 9.999 yuan (1,455$) olarak belirlendi.

OLED evo C3 serisi, yeni α9 Gen6 AI ses/görüntü işlemcisini, 0.1ms reaksiyon mühletine sahip 4K 120Hz yüksek yenileme süratli ekranı ve dört adet HDMI 2.1 temas noktasını içeren bir dizi yükseltme ile geliyor. TV, Nvidia ve AMD’nin imaj senkronizasyon teknolojisini, Dolby Vision ve Dolby Atmos’i destekliyor. Ses sistemi 9.1.2 sanal surround sesi destekliyor ve dahili bir oyun optimizasyoncusuyla birlikte gelen yeni bir ses ayarları menüsüne sahip.

LG artık de oyuncu televizyonu yaptı!

LG’ye nazaran, yeni α9 Gen6 ses/görüntü işlemcisi, derin öğrenme algoritmalarını kullanarak ayrıntılı manzara kalitesini ve ana objeleri tanımlama ve sınıflandırma özelliğine sahip. Bu, düşük kaliteli imgeler için gürültü azaltma ve yüz özellikleri, vücutlar ve metinler için geliştirilmiş çözünürlük sağlayarak daha canlı ve doğal hale getirir.

Dinamik ton eşleme teknolojisi de geliştirildi ve çerçeve bazlı imaj tahlili yoluyla global kontrastı ve manzara gri ölçeğini artırır. Ek olarak, tahlil bloğu C2 serisine kıyasla daha gerçek ve hassas algoritmikkontrolsağlamak için 5.000’den 20.000’e yükseltildi.

LG OLED evo C3 serisi ayrıyeten, reklamsız olarak başlayan bir webOS’un yükseltilmiş bir sürümüne sahiptir ve Mango TV, Cool Miao Görüntü, Galaxy Kiwi ve başka ses ve görüntü kaynaklarına dahili erişim sağlayan yeni bir uygulama marketi içerir. Bu uygulama marketi LG OLED evo C3 serisi Çin’de ön siparişe açıldı ve birinci indirimle 2.000 yuan ($291) fiyatla satışa sunuldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.