Yazılım Haber

Microsoft Teams güncellemesi, en yaygın uzaktan çalışma sorunlarından birini ortadan kaldıracak

Microsoft Teams, bildirimleri kontrol altında tutmanıza yardımcı olacak

Microsoft, ortak bir uzaktan çalışma sorununu çözmeye yardımcı olması gereken işbirliği platformu Teams için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor .

Şirketin ürün yol haritasındaki yeni bir gönderiye göre, Microsoft Teams yakında kullanıcılara etkinlik akışı bildirimleri üzerinde daha sıkı kontrol sağlayacak.

“Kullanıcılar, etkinlik akışında görünen bildirim türünü değiştirebilecek. Besleme öğesine sağ tıklayın ve tüm reaksiyonları açıp kapatabilecek ve bildirim almak istediğiniz uygulamaları seçebileceksiniz, ”diye açıkladı

Yeni özellik şu anda geliştirme aşamasındadır, ancak bu ayın ilerleyen saatlerinde önizlemede kullanıma sunulacak ve Aralık ayında tüm kullanıcılar için yayınlanacak.
Burada oynatmaya devam etmek için lütfen kayan videoyu kapatın.

Microsoft Teams bildirimleri

Pandeminin başlangıcından bu yana, uzaktan çalışmanın iş kültürü ve ruh sağlığı üzerindeki etkileri hakkında çok şey söylendi.

Bazı uzaktan çalışanlar, kendilerini geleneksel çalışma saatlerinin dışında uygun hale getirmek için baskı hissettiklerini ve bunun da etkili bir iş-yaşam dengesi kurmayı zorlaştırdığını söyledi.

Bu arada diğerleri, dijital iletişim biçimlerine ( e-posta , yazılı sohbet veya video konferans yoluyla) geçişin bir sonucu olarak bir bildirim fırtınasına gömüldü . Ve bu sorun, yalnızca Teams gibi platformlar için artan sayıda üçüncü taraf entegrasyon tarafından daha da ağırlaşıyor.

En son Teams güncellemesi, kullanıcıların hangi tür uyarıları alacaklarını belirlemelerine izin vererek, dijital işbirliği araçlarına ve çevrimiçi üretkenlik yazılımına yeni bağımlılığın bir sonucu olarak ortaya çıkan türdeki sorunları hafifletmeye (ortadan kaldırmasa da) yardımcı olmalıdır .

Bildirim özelleştirmesi, Teams kullanıcılarının toplantılar sırasında bildirimleri kapatmasına olanak tanıyan, geliştirilmekte olan başka bir özellikle de sinerji oluşturacaktır . Ayrı bir yol haritası girişi uyarınca, kullanıcılar tüm toplantılar sırasında veya toplantı bazında bildirimleri kapatabilecektir.

Açıkça Microsoft, bildirim fırtınalarının hem üretkenlik hem de refah üzerindeki zararlı etkilerinin farkındadır. Ve bu en son Teams güncellemeleri, en azından sorunu düzeltmenin bir yolunu bulmalı.

  • Kurulumunuzu en iyi iş web kameraları ve konferans görüşmeleri için en iyi kulaklıklarla tamamlayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.