Genel

Microsoft, yaklaşan Windows 11 22H2 Moment 3 Güncellemesini kazara onayladı

Microsoft’un “Moment 3” olarak isimlendirilen kıymetli bir Windows 11 güncellemesinin Mayıs ya da Haziran ayında piyasaya sürüleceği, şirketin sızdırılmış bir dayanak sayfasında ezkaza onaylandı. Birebir sayfada, Moment 2 olarak isimlendirilen yaklaşan 22H2 sürümü için planlanan misyon çubuğu saatinde saniye desteğinin Moment 3‘e ertelendiği de açıklandı.

Moment 3‘ün birçok heyecan verici özelliği bekleniyor. Bunlar ortasında Belge Gezgini’nde “Erişim Tuşları” fonksiyonu bulunuyor ve bu fonksiyon, kullanıcıların klavye kısayollarını kolaylıkla tetiklemesine imkan sağlayacak.

Task Manager’da canlı çekirdek dökümü özelliği de geliştiricilerin ve kullanıcıların sıkıntıları daha verimli bir biçimde teşhis etmelerini sağlayacak. Başlat menüsü de “Önerilen” isminin “Sana Özel” olarak tekrar isimlendirilmesiyle hafif bir yenileme geçirdi.

Microsoft, yaklaşan Windows 11 22H2 Moment 3 Güncellemesini ezkaza onayladı

Ancak en değerli eklentilerden biri, Android’in bildirim özelliğine benzeri halde 2FA kodlarını bildirimlerden kopyalayıp direkt uygulamalara ya da web tarayıcılarına yapıştırmayı mümkün kılan özellik. Canlı altyazı özelliği de geliştirilecek ve ses erişimi daha fazla lisanda daha süratli ve daha düzgün çalışacak.

Moment 3 hala geliştirme evresinde olsa da, bu heyecan verici özellikler, kullanıcıların yakın vakitte piyasaya sürülecek güncellemeden neler bekleyebileceğine dair bir fikir veriyor. Microsoft, Windows 11‘de daha sık güncellemeler yapma kararıyla işletim sisteminin daima olarak geliştirilmesine odaklanıyor. Önizleme sürümlerinde daha fazla değişiklik görüldükçe, kullanıcılar daha uygun bir Windows 11 tecrübesi yaşayabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.