Genel

Microsoft’tan tüketici dostu karar: Habersiz yenilenen Game Pass abonelikleri iptal edilebilecek

Abonelik hizmetlerinin yenilenmesi konusunda araştırmalar gerçekleştiren İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu (CMA), geçtiğimiz günlerde Game Pass ve Xbox Live Gold üzere Microsoft abonelikleri hakkında ihtarlarda bulunmuştu.

Microsoft’tan tüketici dostu adım atıldı

Microsoft’un kullanıcı hizmetlerinin otomatik olarak yenilenmesi konusunda gereğince net olmadığını ve bu özelliğin kapatılmasının kolaylaştırılmadığını vurgulayan CMA, kullanıcıların kullanmadıkları hizmetler için ödeme yaptıklarını bile fark etmeyebileceklerini belirtti. Yapılan ikazlar ile birlikte tüketici dostu bir yaklaşım belirlemeye karar veren Microsoft hizmetlerinde değişikliğe gidiyor.

Yeni yapılacak değişiklikler ile birlikte şirket, 12 ay abonelik sahibi kullanıcılara ulaşacak ve isterlerse kontratlarını iptal etme ve orantılı bir geri ödeme fırsatı sunacak. Ayrıyeten sistem için en az 12 ay ödeme yapan ve etkin olmayan hesaplar ile irtibata geçmeyi planlayan Microsoft, rastgele bir karşılık almadığında otomatik alınan ödemeyi iptal edecek.

Microsoft’un yeni siyasetinin birçok kullanıcıyı sevindireceğini söyleyebiliriz. Birinci olarak Birleşik Krallık’ta uygulanacak yeni değişiklikler ileride global olarak kullanıma sunulacak.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Microsoft kullanılmayan Game Pass aboneliklerini iptal edecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.