Genel

Mozilla, Firefox Reality’i sonlandırıyor

Mozilla, 2018 yılında başlattığı sanal ve artırılmış gerçeklik web tarayıcısı Firefox Reality‘i sonlandıracağını duyurdu. Şirket, birkaç hafta içerisinde tarayıcıyı uygulama mağazalarından kaldıracak.

Firefox Reality için son günler

Şirket, sanal ve artırılmış gerçeklik başlıklarında çalışmak üzere tasarlanmış web tarayıcısı sunmak için Firefox Reality’i başlatmıştı. WebVR ve WebAR üzere yeni teknolojiler geliştirmede ön saflarda yer aldıklarını belirten Mozilla, yeni teknolojileri geliştirmeye yardımcı olup bu teknolojileri öteki topluluk ve kuruluşlara yerleştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Firefox Reality sonlandırılıyor olsa da tarayıcı, şirketin başlangıç prensiplerine uygun olacak biçimde Igalia altında devam edecek. Fiyatsız yazılım danışmanlığı Igalia, Firefox Reality’nin kaynak kodunu temel alan Wolvic tarayıcısını önümüzdeki hafta kullanıma sunacak.

Google, ilgili aramalarda aile içi şiddet yardım sınırı gösterecek

3 gün evvel eklendi

Firefox Reality şu an için  Oculus Quest başlığında, HTC’nin Viveport platformunda, Pico bağımsız VR başlığında ve Microsoft’un HoloLens karma gerçeklik başlığında mevcut durumda.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Tarayıcılar Haberleri
  • Mozilla, Firefox Reality’i sonlandırıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.