Genel

Oracle’dan dev satın alım

Daha çok Java ile tanıdığımız lakin yazılım dünyasının en değerli firmalarından birisi durumundaki Oracle kıymetli bir satın alıma imza atıyor. Son periyodun en yüksek bedellerinden birisini ödeyerek Cerner firmasını satın alıyor. 

Oracle’dan dev atılım

Oracle yaptığı açıklamada sıhhat kesiminde dijital bilgi sistemleri geliştiren Cerner firmasını pay başı 95$ olarak toplamda 28.3 milyar dolar karşılığında satın aldı. Cerner firmanın gelirlerine büyük bir katkı sağlayacak. Oracle de Cerner’i daha fazla ülkeye götürecek. 

Giyilebilir aygıtların yaygınlaşması ile sıhhat bölümünde de değerli değişimler yaşanıyor. Kullanıcıların daima takibi, uzaktan tavsiyeler yahut gerektiği durumda müdahaleler bu sayede mümkün oldu. Dijital sıhhat dalına en büyük yatırımı yapan firmalardan birisi Apple ve geniş bir ağ oluşturdu. 

Oracle da kesimin gidişatını uygun görmüş olacak ki devasa bir bütçe ayırmaktan kaçınmamış. Sıfırdan bir platform geliştirmek vakit alacağı için Cerner ile firma sıhhat kesiminde süratli bir halde ilerlemek istiyor. 
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.