Genel

PS5 ve PS4’ün yeni güncellemesinin beta süreci başladı: Sesli komut özelliği geliyor

Sony bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda PlayStation‘a gelecek güncellemeler için öncesinde beta kümesine katılan oyuncuların deneyimleyebileceği bir sisteme geçiş yapmıştı. Artık de PS5 ve PS4‘ün yeni güncellemesi için birinci ayrıntılar verildi bu güncellemeler test kullanıcıları için erişime açıldı.

Sesli Komut Özelliği Geliyor

Sadece ABD ve Birleşik Krallık‘taki oyuncular bu beta sürümüyle birlikte PS5’e gelen sesli komut özelliğini kullanabilecek. Bu özelliği kullanabilmek için “Hey, PlayStation” diyerek erişime geçeceksiniz. Bu özellik büyük bir ihtimalle tam sürüme geçtikten sonra birçok ülke için de erişime açılacaktır.

Black Ops geliştiricileri PS5 için bir FPS oyunu geliştiriyor

13 sa. evvel eklendi

PlayStation 5 güncellemesinde öbür öne çıkan başlıklara baktığımızda ise yeni PS5 UI özellikleri, PlayStation 5 Game Base geliştirmeleri ve parti konuşamalarındaki yeni ayarları görebiliyoruz. Güncelleme ile ilgili ayrıntıları burada bulabilirsiniz.

PlayStation 4 tarafına baktığımızdaysa tekrar parti sohbetleri tarafında yenilikler olduğunu görebiliyoruz. Artık hem PS5 hem de PS4 sahipleri arkadaşları ile küme konuşmaları içerisindeyken üyelerin her birinin sesini başka bir formda ayarlayabilir. 

Dediğimiz üzere tüm bu yenilikler şu an için sadece beta üyeleri için açık ve beta üyeliği de ne yazık ki ülkemizde erişime açık bir özellik değil. Bu güncellemele önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılar için erişime açılacak lakin tam tarih ne yazık ki muhakkak değil.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • PS5 ve PS4’ün yeni güncellemesinin beta süreci başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.