Genel

PS5’e Ekran İmgesi ve Görüntüleri Telefona Aktarma Özelliği

PlayStation 5 kullanıcıları, gelen yeni bir özellik ile toplumsal medyayı bol bol oyun imajı ile dolduracak üzere görünüyor. Şimdiye kadar PlayStation 5 kullanıcıları, çektikleri bir görüntüyü yahut aldıkları bir ekran imajını taşınabilir aygıtlarına aktarmak için ekstra ekipmana muhtaçlık duyuyor ya da kullanıcıların bu imgeleri evvel konsoldan toplumsal medyaya yükleyip daha sonra oradan da aygıtlarına indirmeleri gerekiyordu. Fakat görünen o ki bu ıstırap tarih oluyor.

Playstation sevdalılarının bir müddettir beklediği ve istediği özellik sonunda geldi. Gaming Interactive Photos isimli Twitter hesabı ve VGC’nin bildirdiği üzere, PlayStation 5’in oyuncuların en son ekran imajlarını ve görüntülerini otomatik olarak, direkt taşınabilir aygıtlara yüklemeleri artık mümkün olacak.

Özellik dünya çapında kullanıma sunuldu

Halihazırda bir müddettir kimi bölgelerde beta testi basamağında olan yeni özellik, şu anda dünya çapında kullanıma sunuluyor üzere duruyor. Yeni özellik kapsamında taşınabilir aygıtlara aktarılacak olan görüntülerin en fazla 3 dakika olabileceği ve ekran imgeleriyle görüntülerin 14 günlük bir saklama müddetinin olacağı bildiriliyor.

Sizin konsolunuzda da bu özelliğin olup olmadığını denetim etmek için yapmanız gereken şey ise epey kolay.

Özelliğin sizin konsolunuzda da bulunması durumunda, Medya Galerisi’ne girdiğinizde üstte bir açılır pencere olduğunu göreceksiniz. Burada Medya Galerisi seçeneklerinden, konsolun en son ekran imajlarınızı otomatik olarak taşınabilir aygıtlara yüklemesini istemek ya da bu imaj ve görüntüleri PlayStation 5 sisteminizde tutmayı tercih etmek ise büsbütün sizin keyfinize kalmış.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.