Genel

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’den büyük muvaffakiyet

Dünyanın en tanınan taşınabilir espor oyunlarından birisi olan PUBG Mobile‘ın bildiğiniz üzere bir dünya şampiyonası bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde de Türkiye’den hoş bir muvaffakiyet geldi.

Türk Kadrolarından Büyük Muvaffakiyet

PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’na Türk grupları damga vurdu. Turnuvaya katılan ekiplerimizden Kaos Next Düş, S2G Esports ve Fenerbahçe büyük bir muvaffakiyete imza atarak PUBG MOBILE Küresel Championship Büyük Finalleri‘ne katılma hakkı kazandı.

Doğu ve Batı kısımlarında toplam 40 kadronun çaba ettiği PUBG MOBILE Küresel Championship 2021 finallerine Türkiye’den altı ekip katılmıştı. Next Hayal Esports, Papara SuperMassive Blaze, Fenerbahçe, Futbolist, S2G Esports ve Beşiktaş kadroları 24 Aralık’ta sona eren finallerin her müsabakasında sonuna kadar gayret ederek bizleri gururlandırmayı başardı. 

Final evresinde kıyasıya bir rekabet sergileyen altı Türk kadrosundan Kaos Next Hayal, Batı liginin şampiyonu olarak 392.500$ kazandı. Final kademesinde başarılı olan S2G Esports, 51.750$ ve Fenerbahçe Espor grubu da 44.500$ ödül kazanmış oldu. Üç ekibimiz büyük finallere katılmaya hak kazanarak Türk espor tarihi açısından da değerli bir muvaffakiyete imza atmış oldu.

PUBG MOBILE Küresel Championship Büyük Finalleri ise 21 – 23 Ocak 2022 tarihleri ortasında düzenlenecek ve tüm maçlar PUBG MOBILE Espor Türkiye resmi Youtube kanalında yayınlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.