Genel

Samsung Galaxy A53 5G’nin Görselleri Sızdırıldı

Dünyanın en çok telefon satan markalarından olan Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, her yıl yeni telefonlarıyla kullanıcı tecrübesini daha uygun hâle getirmeyi amaçlıyor. Şirketin geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Galaxy A52 epey beğeni toplamıştı. Bu sebeple de bu yıl çıkacak olan Galaxy A53 5G, 2022’nin en çok beklenen telefonları ortasında yerini aldı.

Artık de bu telefon hakkında kıymetli gelişmeler yaşandı. Teknoloji haberleri yapan WinFuture’a nazaran heyecanla beklenen telefonun birkaç yeni kamera özelliği ve basın görselleri sızdırıldı. Gelen yeni imajlar, telefonun daha evvel sızan manzaralara benzerlik gösterdiğini ortaya koymuş oldu.

A52’ye emsal bir tasarım

Manzaralar incelendiğinde A53 5G’nin, A52’den çok farklı bir tasarımı olmadığını söyleyebiliriz. Her iki telefonda da metal çerçeve ve art tarafında yüksek darbelere güçlü olduğu belirtilen polikarbonat gereç kullanıldığı için benzerlikler göze çarpıyor. Göze en çok çarpan farkın da kameranın etrafını kaplayan bölgenin A53 5G’de A52’den daha ‘yumuşak’ köşe dizaynına sahip olması olduğunu söylemek mümkün.

Sızıntılara nazaran dörtlü kamera kurulumuna sahip olacak olan A53 5G’nin kamera sisteminde; 12 MP ultra geniş sensörlü ana kamera, 5 MP derinlik kamerası ve 5 MP’lik makro sensör bulunacak. Bunlara ek olarak telefonun; Exynos 1200 işlemciye, 2400×1080 çözünürlüğe sahip 6,5 inç Harika AMOLED 120 Hz ekrana 5,000 mAh batarya gücüne sahip olacağı söz edildi. Samsung hakkında yayımladığı haberlerle tanınan Sammobile’ye nazaran de telefonun Mart ayında resmi olarak duyurulması olası.

İşte sızan basın görselleri:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.