Genel

Sony İki Yeni Müzik Çalar Tanıttı: İşte Fiyat ve Özellikleri

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, walkman hayranlarının ilgisini çekecek bir gelişmeye imza attı. Düzenlediği bir aktiflikte WM1ZM2 ve WM1AM2 isimli iki walkman modeli duyuran şirket, bu eserler önümüzdeki aylarda piyasaya süreceğini açıkladı. Fakat Sony’nin yeni walkmanleri, pek çoğumuz için ulaşılabilir olmayacak.

WM1ZM2 isimli model, özel bir kaplamaya sahip. Şirket tarafından yapılan açıklamalara nazaran bu walkman, daha çok enstrüman üretiminde kullanılan altın kaplamalı oksijensiz bakırdan imal edildi. Zati bu bilgi bile walkmanin yüksek fiyatlı olacağını açıkça ilan ediyor. Hem bu walkmanin hem de WM1AM2’nin 5 inçlik ekranı ise 1.280×720 piksel çözünürlük sunuyor. Her iki eser de Android 11’in özelleştirilmiş bir sürümünü kullanıyor ve tüm müzik akış servisleri destekleniyor.

Karşınızda Sony’nin 2022 model walkmanleri

Sony’nin internet sitesinde yer alan bilgilere nazaran WM1AM2’de ise özel bir alüminyum alaşım çerçeve yer alıyor. Bu rastlantısal bir seçim değil. Sony mühendisleri, elektriksel gürültüyü engelleyebilmek ismine bu türlü bir seçim yapmışlar. Şirket, her iki modelde de canlı performans kıvamında ses kalitesine ulaşılacağını tabir ediyor. Walkmanlerin kullanım müddetlerinin ise 40 saat civarında olacağı söz ediliyor. Bu müddetin kötü olmadığını söyleyebiliriz.

Sony, kelam konusu aktiflikte global fiyat açıklamasında bulunmadı. Fakat alüminyum çerçeveye sahip olan model WM1AM2’nin fiyatının 1.300 dolar civarında olacağı açıklandı. Haliyle öbür modelin fiyatının çok daha yüksek olacağı kestiriminde bulunabiliriz. Eserin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği de belirli değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.