Genel

Windows 11, macOS’un yıllardır sahip olduğu bu özelliğe en sonunda kavuşuyor

Eğer uzun vakittir ve nizamlı olarak Windows işletim sistemli bir bilgisayar kullanıyorsanız, muhtemelen çalışmayı durduran bir uygulamadan zorla çıkmanın zorluklarını zati biliyorsunuzdur. Bunun nedeni, macOS’un bilakis Windows’ta misyon çubuğundaki bir uygulamaya sağ tıkladığınızda bu türlü bir seçeneğin bulunmaması ve bu noksanlığın yıllardır can sıkıcı olduğu açık.

Tom’s Hardware tarafından yayınlanan bir rapora nazaran bu durum yakında değişebilir. Görünüşe nazaran Microsoft şu anda vazife çubuğundaki bir uygulamaya sağ tıkladığınızda menüye bir “Görevi Sonlandır'” seçeneği eklemek için çalışıyor.

En son ortaya çıkan Windows 11 Insider derlemesi olan 23430 derlemesinde, Ayarlar > Zımnilik ve Güvenlik > Geliştiriciler yolunu izleyerek bu seçeneği aktifleştirebilirsiniz. Aslında bu seçenek şimdi çalışmıyor. Tıpkı rapora nazaran, bu sürümde bu işlevi aktifleştirdiğinizde görünmüyor ve Ayarlar penceresini kapattığınızda da kapalı pozisyona geri dönüyor.

Yine de bu bulgu, Microsoft’un çalışmayı durduran bir uygulamadan çıkmaya zorlama seçeneğini tüm kullanıcılar için kolaylıkla erişilebilir hale getirebileceğine işaret ediyor ve bizce bu beğenilen bir güncelleme olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.