Genel

Windows 11 yakında bilgisayarınıza Eko Puanı verecek

Windows 11 işletim sistemi yakın gelecekte ilgi cazibeli özellikler içeren bir güncelleme alacak. Windows ve başka Microsoft eserleri hakkında sık sık değerli bilgiler paylaşan Albacore takma isimli Twitter kullanıcısı, bu mevzuyla ilgili kıymetli ayrıntılar verdi.

Windows 11 kullanım oranı %16 düzeyini geçti

1 hf. evvel eklendi

Yayınlanan ekran imajları, Windows 11 Ayarlar menüsüne “Sürdürülebilirlik” kısmının eklendiğini gösteriyor. Bu kısımda kullanıcılar güç tasarrufu ile ilgili ayarlara ulaşabilecekleri üzere mevcut güç tüketiminin etraf dostu olup olmadığını görebilecekler.

Beş yapraklı gösterge

Ekran manzarasının üst kısmında Eko Puanını belirtmek için beş yaprağa yer verilmiş. İlgili kısımda yüzdelik yahut sayısal bir kıymet yok. Muhtemelen bilgisayarınızın güç tüketiminin çevresel tesirini göstermek için yaprakların içi yeşille dolacak.

Sürdürülebilirlik kısmı kullanıcılara güç tüketimine ait tavsiyelerde bulunmanın yanı sıra, eski bilgisayarların en uygun nasıl geri dönüştürülebileceği hakkında yol gösterecek. Windows 11’in kararlı sürümüne dahil edilmesi planlanan bu özellik şu anda test ediliyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Windows 11 yakında bilgisayarınıza Eko Puanı verecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.