Genel

Windows 11’de renk sürece sorunu ortaya çıktı

Çıkışı ile bir arada çeşitli meseleleri beraberinde getiren Windows 11 ile ilgili Microsoft’un çalışmaları devam ederken, yeni işletim sisteminde renk sürece sorunu olduğu ortaya çıktı.

Redmond firması tarafından ortaya çıkan ve Microsoft tarafından onaylanan sorun, HDR ekran kullanılarak süreç yapılan birtakım düzenleme programlarında renklerin hakikat formda oluşturulmasını engelliyor. Bununla birlikte yeni sorun genel olarak parlak sarı yahut beyaz tonlarında kendini aşikâr ediyor.

Ocak ayı sonunda düzeltilecek

Sorunun belli renk sürece Win32 API’lerinde yaşanan beklenmeyen yanılgılar ile oluştuğunu söyleyen Microsoft, her renk profili idare programının meseleden etkilenmediğini lisana getirdi. Ayrıyeten Windows 11’in 21H2 sürümünde tesirli olan sorun hakkında çalışmaların sürdüğünü ve yeni bir güncellemenin Ocak ayı sonuna kadar paylaşılmayacağını söyledi.

Windows 11’de devam eden SSD/NVMe performans meseleleri ve yeni ortaya çıkan renk sürece probleminin, Ocak ayında paylaşılacak toplu bir güncelleme ile çözülmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.