Genel

Windows 12 söylentileri ziyadesiyle canınızı sıkabilir!

Microsoft’un Windows 11‘i çıkardıktan sonra, özellikleri hakkındaki tartışmaların odağı, sistem ihtiyaçları konusunda daha çok ağırlaştı. Şirketin yüksek standartları, Windows 11’in birçok donanım yapılandırması ile uyumsuz olmasına neden oldu ve bu durumun popülerliğini etkiledi. Microsoft’un yeni bir sürümü üzerinde çalıştığı söylentileri dolaşmaya başladı ve Windows 12 için mümkün donanım ihtiyaçları sızdırıldı. Pekala kullanıcılar, bunların daha tatmin edici olacağını düşünecekler mi?

Windows 11’in sistem ihtiyaçları tartışmalı olduğundan, beşerler Windows 12’nin neler getireceğini merak ediyorlar. Şimdi resmi çıkış tarihi birkaç yıl uzakta olmasına karşın, yeni Windows jenerasyonunun ne getirebileceği hakkında birtakım erken donanım ihtiyaçları ortaya çıktı. Alman yayını Deskmodder’a nazaran Microsoft, Şubat 2022’den beri Windows 12 kod ismi “Next Valley” üzerinde çalışıyor.

Windows 12 söylentileri ziyadesiyle canınızı sıkabilir!

Söylentilere nazaran, Windows 12, en az 8GB RAM gerektirebilir ve Windows 11’in ihtiyaçlarını ikiye katlayabilir. Depolama ihtiyaçları hakkında bir söylenti yok, fakat kimileri yazılım konseyimi için sabit disk şoförlerini (HDD) terk edip, katı hal şoförlerine (SSD) yönelebileceğini düşünüyor.

İşletim sistemi, Intel’in 14. Kuşak Meteor Lake-S masaüstü işlemcileri ile uyumlu olacak üzere görünüyor. Bu işlemcilere sahip aygıtlar, Windows 12‘yi çalıştıran birinci aygıtlar ortasında yer alabilirler. Fakat Meteor Lake-S hakkında sonlu bilgi mevcut ve şimdi Windows 12 ile direkt bir ilişki kurulmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.