Genel

Yalnızca temel model mi? Galaxy S24’ün Exynos – Snapdragon bilmecesi daha da karıştı

Son günlerde Samsung’un Exynos işlemcisinin Galax S amiral gemisi serisine dönüşü hakkında teknoloji gündeminde çok fazla konuşma geçiyor. Samsung’un Exynos 2400’ü Galaxy S24 serisiyle birlikte piyasaya sürme niyetiyle geliştirdiği söyleniyor, lakin bu yanlışsız çıksa bile, ortaya çıkan yeni bir söylenti şirketin yonga setini Galaxy S24 serisine çok alışılmadık bir biçimde “bölebileceğini” söylüyor.

Bahsi geçen bu söylenti, Samsung’un Exynos 2400 işlemciyi sadece temel Galaxy S24 modeli için kullanabileceği mümkünlüğünü ileri sürüyor. Fakat bu gerçekleşse bile, standart Galaxy S24 modeli birtakım pazarlarda Exynos 2400 ve Snapdragon 8 Gen 3 işlemci seçenekleri ortasında bölünmüş olacak. Öte yandan öteki pazarlarda ise tüketiciler Galaxy S24’ü sırf Exynos 2400 işlemci ile satın alabilecekler.

Bu ortada bahsedilenlere nazaran, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra, sadece Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyi kullanacak. Bu telefonlar yalnızca Qualcomm tarafından desteklenecekler ve bu da Samsung ile ABD’li yonga üreticisi ortasındaki iş birliğini pekiştirecek. Pekala, bu hususla ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Galaxy S24 serisinde işlemci olarak Exynos mu yoksa Snapdragon mu görmek istersiniz? Yorumlarınızı aşağıda bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.