C

C Programlamada Kariyer

C bir bilgisayar programlama dilidir ve en yaygın kullanılan programlama dillerinden biridir. Dennis Ritchie tarafından tasarlanmıştır. Başlangıçta Dennis Ritchie ve Bell Labs tarafından geliştirilmiştir. İlk olarak 1972 yılında ortaya çıktı . Unix OS gibi verimli programlar ürettiği için çoğunlukla C ile yazılmış birçok işletim sistemi ve derleyici vardır . C ayrıca düşük seviyeli etkinlikleri işleyebilir ve çeşitli bilgisayar platformlarını derleyebilir. C kullanmanın diğer örneği, ağ sürücüleri, veritabanları, modern programlar, yardımcı programlar, montajcılar, işletim sistemi, dil derleyicileri vb. alanlardadır.

C, programcıların programlama dilini kariyerlerinde kullanmaya başlamaları için temel programlama dili olarak anılıyor. Programlama kariyerinizde C programlama dilini görmezden gelemezsiniz. C, genellikle gömülü sistemler için kod yazmak için kullanılır . C ayrıca dünyanın en iyi dillerinden biri olarak sıralanır. C programlama dili, farklı değişkenleri, veri türlerini vb. anlamada yardımcı olur. C programlama dilini öğrenmenin yardımıyla, yüksek kaliteli kodun nasıl yazılacağını bilebiliriz.

C Programlamada Kariyer İçin Gerekli Eğitim

Bu nedenle, C programlama dilini öğrenmek için özel bir eğitim gerekli değildir. C, temel dil olarak anılır ve okulda da öğretilir. C öğrenmek için temel bilgisayar bilgisine sahip olmalısınız. C’yi öğrenmek için herhangi bir uzmanlık gerekmez. C’yi programlamaya başlamadan önce, bilgisayarda C kodunu makine koduna dönüştüren kodu çalıştırmak için C derleyicisi olmalıdır . Bilgisayarda olması gereken diğer yazılım ise C programını yazmak için Text editörüdür. Not defteri ve not defteri++C programlarını yazmak için kullanılabilir. Bu programların dosya adı uzantısı ‘.c’ olmalıdır. Farklı IDE (Entegre Geliştirme Ortamı) da kullanılabilir. Bazı geliştiriciler, bir metin düzenleyiciden ziyade IDE’de çalışmayı tercih ederler. IDE, Visual studio, eclipse vb. gibidir. C, temel dil olarak anıldığı için, bu programlama dilini öğrenirken karar verme, dallanma, döngü, operatörlerin kullanımı, programlama sözdizimi ve mantık gibi birçok önemli şeyi öğreneceksiniz. diğer dilleri de öğrenmenize yardımcı olacak bina. C öğrenmek için birçok çevrimiçi portal, forum veya çevrimiçi video eğitimi mevcuttur.

C Programlamada Kariyer Yolu

Bazı insanlar başka bir dil öğrenmek istediğinden, bazıları ise C dilini öğrenmekten mutlu olduğundan, C için kariyer yolunda bireylerin farklı görüşleri vardır. C dilini öğrenmek kolaydır ancak bu dilde iyi bir kariyere sahip olmak için C programlamada iyi olmak gerekir. C programlama çok geniştir ve esas olarak farklı türde işletim sistemleri, ağ sürücüleri, diğer programlama dillerinin geliştirilmesinde kullanılan ağ sürücüleri, güvenlik amaçları, çekirdeklerin, belirteçlerin kullanımı vb. için kullanılır. C, diğer birçok popülerliğe rağmen her zaman talep gören bir programlama dilidir. Programlama dilleri. C, dünya çapında kariyer oluşturma açısından büyük fırsatlara sahiptir ve gerçek zamanlı programlama pozisyonlarına başvuruda yardımcı olur.

İş Pozisyonları veya C Programlamada Kariyer Başvuru Alanları

C programlama dilinde bir kariyer için kişinin bilgisi dahilinde başvurabileceği farklı iş pozisyonları veya başvuru alanları bulunmaktadır. Hindistan’da Kıdemli mühendis, Teknik mimar, ekip lideri gibi farklı roller için açık pozisyonları veya açık iş pozisyonlarını kontrol edebileceğiniz farklı siteler vardır. Kendinizi giriş seviyesi programlama pozisyonları için uygun hale getirmenize yardımcı olur, bu dilde deneyime sahip olduğunuzda, yüksek roller için de uygun olursunuz. Beceri seti olarak C programlama diline sahip olmanın en iyi yanı bireyseldir, bankacılık, ağ oluşturma, BT, eğitim, yönetim vb. herhangi bir alana sığabilir. Hemen hemen her kuruluşun C programlama geliştiricisine ihtiyacı vardır. Birçok kuruluşta, C programcısı için onları diğer dil programcılarından farklı kılan özel iş pozisyonu ve seviyeleri vardır.

Aylık maaş

C programcıları iyi maaş alıyor. C programcısı için maaş yılda yaklaşık 77K USD ve kıdemli bir programcı için yılda yaklaşık 96K USD, yazılım mühendisi için yılda 105K USD ve kıdemli yazılım mühendisi için yılda 120K USD civarındadır. Yani, C programcısının ortalaması yıllık 65K USD ile yılda 120.000 USD arasındadır. Bu maaşlar temel olarak farklı kuruluşlarla yapılan bir ankete dayanmaktadır. Programcıların maaşı arttı ya da geliştiricinin maaşı bilgisine, eğitimine ve problem çözme kabiliyetine göre arttı diyebiliriz.

Kariyer Görünümü

C programlamada kariyer görünümü iyidir. Temel olarak programcılar, alınacak veya depolanacak veri akışını kontrol etmek için farklı platformlarda kullanılabilecek yazılım programlarını yazmak ve geliştirmek için C programlamada teknik beceriye ihtiyaç duyarlar. İyi bir kariyer ve anında iş sahibi olmak için programcılar, onları teknolojiyi kullanmaya hazırlayacak, iş çözümleri oluşturmaya yardımcı olacak ve iş sorunlarını etkin bir şekilde çözecek bir bilgisayar programlama derecesine ihtiyaç duyar. C programlama, robotik, Yapay zeka, makine öğrenimi vb. gibi farklı alanlarda fırsatlar gibi çok iyi bir kariyere sahiptir. C programcıları yalnızca bilgisayar alanında çalışmakla kalmaz, aynı zamanda kariyerlerini Eğitim, öğretim, Devlet sektörlerinde de sürdürebilirler. , vb. bazı programcıların sistem analizi, proje yönetimi gibi farklı bir uzmanlığı olduğu için,

Çözüm

C programlama dili, farklı yazılım programlarını öğrenmek ve geliştirmek için çok fazla tutku gerektirir. Bir şeyleri öğrenmeye hevesli, mantıklı düşünme, yaratıcılık, hayal gücü, şeyleri deneyimleme ve merak olmalıdır. Bir şeyleri başarmak çok zaman alır ve makul bir yeterlilik düzeyine sahip olmak ve öğrenmeyi asla bırakmamak tutumu fark yaratır. Yazılım programlarını yazabiliyor ve mantığı anlayabiliyorsa veya yazılım programlama için mükemmel olan yeni bir şey yaratabiliyorsa. Basit, basit ve iyi bir kariyer, maaş ve İş pozisyonu sağlayan C, yeni başlayanlar için programı öğrenmeye başlamak ve kariyerlerini bir sonraki seviyeye taşımak için en yaygın kullanılan ve mükemmel olanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.