Genel

İtalya’dan ChatGPT kararı!

Popüler yapay zeka chat botu olan ChatGPT, bir mühlet evvel İtalya hükümeti tarafından yasaklanmıştı. Lakin son gelişmeler, ChatGPT’nin ülkede tekrar kullanıma açıldığını gösteriyor.

ChatGPT, bilhassa İtalya’da birçok kullanıcı tarafından sevilen bir chat bot olmasına karşın, hükümetin kaygıları nedeniyle kullanımdan kaldırılmıştı. İtalyan hükümeti, ChatGPT’nin kullanıcılarının özel bilgilerinin yanı sıra, terörizm ve başka yasadışı faaliyetler için kullanılması konusunda kaygılarını lisana getirmişti. Lakin İtalya ChatGPT yasağı sona erdi ve kullanıcılar yine bu cha tbot ile sohbet etmeye başladı.

İtalya’dan ChatGPT kararı!

ChatGPT, yapay zeka teknolojisi ile geliştirilmiş bir chat bot olarak, kullanıcıların farklı bahislerde sorular sormasına ve karşılık almalarına imkan tanıyor. ChatGPT, bilhassa lisan tahsili, yemek tanımları, hava durumu üzere günlük hususlar hakkında bilgi almak isteyen kullanıcılar için epeyce yararlı bir uygulama olarak görülüyor.

ChatGPT’nin yine kullanıma açılması, kullanıcılar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Kullanıcılar, ChatGPT’nin tekrar kullanıma açılması sayesinde, İtalya’da yapay zeka teknolojisinin daha fazla kullanımının teşvik edilebileceğine inanıyor. Ayrıyeten, ChatGPT’nin tekrar kullanıma açılması, İtalya’da teknoloji alanında yapılacak yeni yatırımların da teşvik edilmesine yardımcı olabilir. Ayrıyeten alınan bu karar sayesinde ülkenin tüm dünyada tanınan hale gelen yapay zeka teknolojilerinden geri kalma telaşı de ortadan kalkmış olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.