C

C Programlamanın Avantajları

C dili 1970’lerde çan laboratuvarlarında Dennis Ritchie tarafından geliştirilen öyle ki üzerinde yardımcı programları Unixoluşturulabilirdi. Daha sonra Unix işletim sistemi çekirdeğinin yeniden uygulanmasının kullanımı için uygulandı. En yaygın ve popüler olarak kullanılan hafif ağırlıklı bilgisayar programlama dili arasındadır. C programlama dilinin birçok avantajı vardır ve bu yazıda aynısını tartışacağız. Bu yordamsal dil, aynı zamanda, minimum çalışma zamanı desteği sağlamak için belleğe düşük düzeyde erişim sağlamak için kullanılabilen genel bir derleyici kullanılarak derlenmek üzere tasarlanmış ve aynı zamanda makine düzeyinde verimli bir şekilde eşlenen bir doğada zorunludur. talimatların. Bu dil, esas olarak çapraz tarama ile ilgili birçok yeteneği gerçekleştirmek için kullanıldı.

C nedir?

C dili, doğası gereği zorunlu olan ve sözcüksel kapsamlar ve özyineleme gibi diğer tekniklerle birlikte yapılandırılmış bir programlama türünü destekleyen genel amaçlı bir dildir, istenmeyen işlemleri önlemek için statik bir sistem türü kullanılır. Tasarımın bir parçası olarak, C dili, tipik makine seviyesi talimatlarını verimli bir şekilde eşleştirmek için kullanılan yapıları sağlar ve ayrıca montaj seviyesi dilinde birincil bir kullanım seviyesine sahiptir. Bu dilin uygulamaları, işletim sistemleri gibi yazılımların oluşturulmasını ve geliştirilmesini ve ayrıca bilgisayara özgü ve çok çeşitli gömülü sistemlerden süper bilgisayarlara kadar değişen çeşitli yazılım uygulama seviyelerini içerir.

C Programlamanın Avantajları

C programlamanın avantajları aşağıdadır.

 1. Kontrol akışı ilkellerinin tam setinde bulunan sabit ve az sayıda anahtar sözcük ve bu nedenle kullanıcı adları anahtar sözcüklerden ayırt edilemez.
 2. Çok sayıda aritmetik, mantık ve bitsel operatör vardır.
 3. Birden fazla tür atama gerçekleştirmek için tek bir ifade kullanılabilir.
 4. Döndürülen değerler, kullanımda değilken göz ardı edilebilir.
 5. Zayıf zorlanan statik yazma, örtük dönüştürmeleri mümkün kılar.
 6. C dilinin tanımlanmış bir anahtar kelimesi yoktur ve bu nedenle bildirim dili olarak adlandırılır.
 7. Kullanıcı tanımlı type-def anahtar sözcüğü ve diğer bileşik ifade seviyeleri de mümkündür.
 8. Yazılan işaretçiler , düşük seviyeli makine seviyesindeki dili dönüştürmek için kullanılabilir.
 9. Prosedürler, yazılmamış bir dönüş tipi void sağlar.
 10. Fonksiyonlar, fonksiyonların sözlük kapsamı dışında tanımlanabilir.
 11. Çalışma zamanı polimorfizmi kavramı, C dili durumunda da kullanılabilir.
 12. Önişlemci, kaynak kod dosyası dahil etme ve ayrıca koşullu derlemeyi kullanarak makro düzeydeki tanımları gerçekleştirmek için kullanılır.
 13. C dilinde mevcut olan temel modülerlik biçimi, dosyaları ayrı ayrı aktarmak için kullanılabilir ve diğer dosyalar tarafından da görülebilen veri nesneleri ve işlevleri üzerinde kontrol sağlayarak birbirine bağlanmak için kullanılabilir.
 14. Giriş-çıkış dizesi işleme ve sürekli olarak diğer kitaplık rutinlerine atanan diğer matematiksel işlevler gibi karmaşık işlevler.
 15. C, hem yüksek seviyeli hem de düşük seviyeli dilin özelliklerini birleştirmek için kullanılan orta seviye bir dildir. Mikrodenetleyicilerin ve sürücülerin programlanması gibi tüm düşük seviyeli programlamalarda kullanılması yaygın olarak popülerdir . Ayrıca, esas olarak bilgisayar tabanlı yazılımlar ve yardımcı programlar için komut dosyaları yazmak için kullanılır. Bu aynı zamanda üst düzey programlama dili ve uygulamaları vb. için komut dosyası oluşturma desteği sağlamak için kullanılır.
 16. C’nin bu avantajı, karmaşık kod parçasını işlevler olarak adlandırılan daha küçük ve daha basit parçalara bölmek için kullanılabilen güçlü bir yapıya sahiptir. Veri hareketi de bu işlevler arasında hareket etmekte serbesttir.
 17. C’nin farklı özellikleri arasında, C derleyicilerinin varlığında gerçekleşen donanım uygulama programlama arabirimlerinin makine düzeyine doğrudan erişim bulunur .
 18. C dili büyük/küçük harf duyarlı bir dildir, yani bu dilde hem küçük hem de büyük harflerin anlamı farklıdır.
 19. C, Windows, Linux ve Unix işletim sistemlerinin çoğunluğunu oluşturan sistem tabanlı uygulamaları kodlamak için kullanılan son derece taşınabilir bir dildir.
 20. Kurumsal düzeyde uygulamalar ve ürünler üzerinde verimli bir şekilde çalışabilir. Hafif özelliği ve doğası gereği, birçok işletim sisteminde ve sürücüler ve temel yazılım dosyaları gibi düşük düzeyde kodlama yardımcı programlarında kullanılır.
 21. C programlama dili, bir dizi yerleşik işlevi sağlamak için kullanılan zengin bir kitaplıktır. Bu aynı zamanda dinamik bir bellek ayırma düzeyi sunmak için kullanılır.
 22. C, veri yapılarını ve algoritmaları hızlı bir şekilde uygulamak için kullanılır, böylece programlarda daha hızlı ve daha hızlı hesaplamaları kolaylaştırır. Bu, Mathematica ve Matlab gibi birçok üst düzey dilde C kullanımını daha popüler hale getirdi.

C’nin bu tanıtımı ve temel avantajları nedeniyle, bu C programlama dili en baskın olanlardan biri haline geldi ve sadece Bell laboratuvarlarının ötesine daha hızlı ve hızlı bir şekilde yayıldı ve bu nedenle PASCAL, COBOL, FORTRAN, B, PL gibi birçok dilin yerini aldı. /I, vb. Bu C programlama dili, süper bilgisayarlardan mikro denetleyicilere kadar birçok platformda çok çeşitli özellikler sağlamak için kullanılır. Bu son derece taşınabilir dil, genellikle cihazlarda, gadget’larda ve çoklu uygulama desteği ve geliştirme gerektiren tüm ortamlarda kullanılacak en belirgin seçim düzeyidir. Bu dildeki bu kapsamlı zengin kitaplık, birçok hafif özellik sağlamak için kullanılır ve ayrıca oyunlarda da en yaygın şekilde kullanılır. Aynı zamanda nesne yönelimli doğa özelliği sergiler ve bu nedenle birçok üst düzey programlama dili ile rekabet eder.C++ ve Java da bazı yönlerden. Bu dilin birçok avantajı vardır, hepsi şirketin ve projenin kullanımına ve gereksinimlerine bağlıdır.

Çözüm

C dili, çok çeşitli bilgisayar platformlarında birlikte çalışma modunda kullanılabilir. Bu dilin uygulamaları, işletim sistemleri gibi yazılımların oluşturulmasını ve geliştirilmesini ve ayrıca çeşitli uygulama yazılım düzeylerini içerir. C dili, tipik makine düzeyindeki talimatları verimli bir şekilde eşlemek için kullanılan yapıları sağlar ve ayrıca montaj düzeyindeki dilde birincil bir kullanım düzeyine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.