Genel

Apple, USB-C irtibatına sahip aygıtlarının seri üretimine başladı, birinci sırada AirPods ve şarj kabloları var

AB maddeleri USB-C irtibat noktasını çeşitli elektronik aygıtlar için zarurî hale getirdiği için nihayet iPhone’lara da USB-C gelecek. Şirketin USB-C ilişki noktası için MFi (Made for iPhone) programını devreye aldığı biliniyor.

Konu yalnızca iPhone ile de hudutlu değil. AirPods şarj kutusu, MagSafe pil paketi, EarPods ve şarj kabloları da dahil olmak üzere Apple’ın kendi aksesuarlarının da üniversal konektöre geçmesi gerekiyor.

Şirketin bu taraftaki çalışmaları internete sızdı. Buna nazaran Apple, MFi özellikli USB-C EarPods ve USB-C şarj kabloları için bir mühlet evvel seri üretime başladı.

Apple, 2016 yılında iPhone 7‘nin piyasaya sürülmesiyle birlikte 3,5 mm ses jakının fişini çekmişti. Şirket, iPhone 8 ve iPhone X piyasaya sürülene kadar Lightning tabanlı EarPods’u (şu anda 429 TL’ye farklı olarak satılıyor) perakende kutusunun içinde sundu.

Apple yıllar boyunca USB-C’yi ekosistemine dahil etmek için teşebbüslerde bulundu. Şirket, iPad serisine USB-C’yi getirmiş ve Apple Watch ile birlikte USB-C şarj cihazını kullanıma sunmuştu. Lakin yeniden de amiral gemisi eserlerini buna dahil etmemişti. Artık ise bu geçişi yeni yasa doğrultusunda yapmak durumunda kalacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.