Genel

Meta Quest Pro yakında WiFi 6E’yi destekleyecek

Şirketin en üst seviye VR kulaklığı, WiFi 6E dayanağı kazanıyor. Münasebetiyle, uyumlu bir yönlendiriciniz ve gereğince süratli bir internet irtibatınız varsa, kulaklığınız 1,6 Gbps’ye kadar suratları destekleyecek.

İlki hariç tüm modellerde mevcut olacak yeni bir özellik de deneyenler için daha süratli indirmeler sağlayabilir. v53 üretici yazılımını yükledikten sonra, kulaklık kapanmadan evvel tüm uygulamalarınızı otomatik olarak güncelleme seçeneğiniz olacak. Meta, bunun, kulaklığınızı tekrar elinize aldığınızda bir uygulama güncellemesi beklemek zorunda kalmamanıza yardımcı olacağını söylüyor. Tekrar de bu sırf daha ateşli Quest kullanıcıları için güzel bir haber. VR oturumlarına birkaç haftada bir geçme eğilimindeyseniz, başlığınızı tekrar taktığınızda uygulamaları güncellemek zorunda kalabilirsiniz. Özellik güç kapatma irtibat kutusundan devre dışı bırakılabiliyor.

Meta Quest Pro yakında WiFi 6E’yi destekleyecek

Ayrıca ebeveynlerin ve velilerin, gençlerin Quest tarayıcısında nelere erişebileceklerini yönetmelerine yardımcı olacak bir öbür bir araç da geliyor: Quest Tarayıcı Web Sitesi Kategori Filtresi. Filtre kumar, şiddet ve terörizm üzere belli kategorilere giren web sitelerini engellemek için kullanılabilecek. Filtreler, aygıtlara değil hesaplara bağlı olacak ve Quest mobil uygulamasındaki ebeveyn nezareti sekmesinden ayarlanabilecek.

Meta Quest Tarayıcısından bahsetmişken, Twitch’i orada izlemek mümkün olacak. Üstelik Meta, Deneysel Ayarlar panelinden test ettiği kimi gelişmiş kamera ayarlarını temel kamera ayarlarına taşıyor. Son olarak, kullanıcılar en sonunda sadece mono yerine stereo sesle görüntü kaydetme seçeneğine sahip olacaklar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.