Genel

Alienware x14 Duyuruldu: İşte Fiyat ve Özellikleri

ABD merkezli teknoloji şirketi Dell bünyesinde çalışmalarını sürdüren Alienware, düzenlediği bir aktiflikte yepisyeni oyuncu dizüstü bilgisayarını tanıttı. x14 isimli bu dizüstü bilgisayar, performansıyla da dizaynıyla da çok konuşulacak üzere görünüyor. Zira bu dizüstü bilgisayarda hem üst seviye özelliklere yer veriliyor hem de Alienware x14, dünyanın en ince oyuncu dizüstü bilgisayarı olarak tarihe geçmiş durumda.

Alienware’in yeni dizüstü bilgisayar, 14 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. FHD çözünürlük sunan bu ekran, 144 Hz tazeleme oranı vadediyor. NVIDIA G-SYNC ve Advanced Optimus teknolojilerini bünyesinde barındıran dizüstü bilgisayarın menteşeleri ise kalınlığı minimalize edecek halde tasarlanmış. Yapılan çalışmaların hakikat olduğunu söyleyebiliriz zira Alienware x14, sırf 1,45 cm kalınlığa sahip. Bu kıymet, bir oyuncu dizüstü bilgisayar için nitekim de dudak uçuklatıcı.

Karşınızda dünyanın en ince oyuncu dizüstü bilgisayarı Alienware x14

Alienware x14, Intel’in 12. kuşak i7-12700H işlemcisinden güç alıyor. Bu işlemci, turbo moda geçtiğinde 4,7 GHz’de çalışıyor. İşlemciye eşlik eden 16 GB RAM ile 512 GB SSD, oyuncuları mest edecek üzere görünüyor. GPU konusunda ise NVIDIA GeForce RTX 3060 ile karşılaşıyoruz. Pekala bu derece güçlü bir bilgisayar, nasıl soğutulacak? Dell’in geçtiğimiz yıllarda duyurduğu Alienware Element 31 teknolojisiyle birleştirilen özel soğutmalı GPU, bilgisayarın performanstan ödün vermemesini sağlıyor.

Dünyanın en ince dizüstü bilgisayar; 1 adet USB 3.2 Gen 1, 1 adet USB 3.2 Gen 2 Type-C (Display Port olarak da kullanılıyor), 1 adet Thunderbolt 4, 1 adet kulaklık girişi ve 1 adet de HDMI 2.1 portu içeriyor. Yani şirket, ince dizayna karşın elinden geleni yapmış üzere görünüyor. Ayrıyeten Windows 11 işletim sistemi, Wi-Fi 6E, 720p kamera üzere özellikler de Alienware x14’ün özellikleri ortasında yer alıyor.

Alienware, yeni oyuncu dizüstü bilgisayarının fiyatının 1.649 dolar olduğunu duyurdu. Modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.