Genel

Google rakiplerinin ataklarına yeni güncellemelerle karşılık veriyor

Google Chrome, web uygulamalarının suram tecrübesini geliştirmek ve Android uygulamalarını yüklemek için kullanılan Play Store kartlarına benzeri yeni bir dizaynla güncelliyor. Bu gelişme, şu anda küçük bir uygulama simgesi ve ana ekrana ekleme seçeneği gösteren eski heyetim sürecinden değerli bir gelişme olarak görülüyor.

Yeni “Daha Varlıklı Yükleme Arayüzü”, simge önizlemesi, uygulama açıklaması ve ekran imgeleri içeren alttan kaydırılan bir karttır. Bu sayede kullanıcılar, web uygulamasının yeteneklerini kurmadan evvel kolay kolay anlayabilirler. Yeni suram uyarısı masaüstü ve taşınabilir sürümleri için kullanılabilir ve masaüstü uyarısı adres çubuğuna sabitlenmiştir.

Web uygulamaları, Android uygulamalarından daha esnek bir arayüz sunar ve aygıt depolamasında daha az yer kaplarlar, bu nedenle katlanabilir akıllı telefon üzere yeni ve gelişen form faktörleri için uygun bir alternatif sunarlar. Twitter ve Instagram üzere hizmetler, web uygulamalarının daha büyük ekranlara daha uygun olduğu için lokal uygulamalardan daha problemsiz bir kullanıcı tecrübesi sunarlar.

Google rakiplerinin ataklarına yeni güncellemelerle cevap veriyor

Bu gelişme, daha fazla geliştiricinin büyük ekranlarla daha uyumlu web uygulamaları üzerinde çalışmalarını teşvik edeceği için daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayacak. Yeni suram uyarısı, taşınabilir için Chrome 94 ve üzeri ve masaüstü için Chrome 108 ve üzeri ile uyumludur, bu da Chrome’un eski sürümlerine sahip kullanıcıların da geliştirilmiş suram sürecine erişmelerini sağlar.

Google Chrome’un web uygulamalarının suram sürecini geliştirmeye yönelik eforları, onları kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirecek ve daha uyumlu ve esnek web uygulamalarının geliştirilmesini teşvik edecektir. Google ayrıyeten, Google Chrome’un Android sürümünde çoklu vazife yapma ortasında meselesiz geçiş yapmayı sağlayan yeni bir “Örnek Değiştirici” özelliği de uygulamaya ekledi, bu da taşınabilir taramayı daha verimli hale getiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.