Genel

Amazon yapay zeka teşebbüslerine öncü olacak

Amazon Web Services (AWS), “en umut verici” teşebbüslerin gelişmesine yardımcı olacak üretken bir yapay zeka hızlandırıcı başlatıyor. 10 haftalık program, AWS kullanımı, mentorlara ve öbür uzmanlara erişim ve ağ oluşturma aktiflikleri için kredi sağlayacak. Bunun sonunda, teşebbüsler çalışmalarını potansiyel yatırımcılara ve müşterilere sunabilecek.

Hızlandırıcı tüm üretken yapay zeka teşebbüslerine açık olsa da AWS, adayların en azından müşterilerin ilgisini çeken temel bir eseri hazır bulundurmasını öneriyor. Kayıtlar dünya çapında 17 Nisan’a kadar sürecek ve Amazon, AI’nın nasıl kullanıldığına dair rastgele bir hudut olmadığını açıkça belirtiyor: yasal dünyadan yeni ilaçlar keşfetmeye kadar her şey için kullanılabilir.

Amazon yapay zeka teşebbüslerine öncü olacak

Şirket, hızlandırıcının üretken AI’da yeniliği ilerleten bir “katalizör” olarak hizmet edeceğini umuyor. Birebir vakitte elbette, AWS’de iş hacminin artması potansiyeli de görmezden geliniyor değil. Runway, Everything Everywhere All At Evvel sinemasının tesirlerine katkıda bulunan sanatçı odaklı yapay zeka için bulut bilgi süreç platformunu kullanmıştı. Bu program sonucunda ‘çiçek açan’ firmalar da talep arttıkça AWS’ye daha fazla güvenebilir.

Amazon şu anda sırf hudutlu ölçüde şirket içi üretken yapay zekaya sahip. Örneğin, Create with Alexa aracı bir Echo Show akıllı ekranında çocuk öyküleri oluşturmanıza imkan sağlar. Bununla birlikte Amazon kendi eserlerini yaratma konusunda Google ve Microsoft üzere teknoloji rakiplerine kıyasla daha az baskıyla karşı karşıya. AWS araçlarına yönelik çok fazla talep olduğu ve kendi yapay zeka çalışması için ilhamlar görebileceği sürece kar elde etmeye devam edebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.