Genel

Apple Epic Games Davasında Epic’e Takviye

Son vakitlerde teknoloji gündeminde Apple ve Epic Games davası hakkında birçok söylentiler havada uçuşuyor. En son mahkeme de iki ay önceydi ve mahkemede neler oldu sorusuna cevaben ayrıyeten da hatırlatma yapalım. Apple kararı ötelemek için yaptığı müracaat yargıçtan geçememişti.

Apple, duruşma sırasında Yargıç’a yönlendirme aksi siyasetlerini yine yazmak için daha fazla vakte gereksinimi olduğunu söyledi. Apple’ın bahsettiği bu siyasetler, geliştiricilerin kendi ödeme formüllerini eklemelerini engelleyen kurallardı. Apple’ın avukatı Mark Perry, bu kuralların ziyadesiyle karmaşık olduğunu, çocukları, geliştiricileri, müşterileri ve Apple’ı koruyan yeni yönergeler olması gerektiğini belirtmişti.

Epic Games Apple davasında son surum: Epic Games’e tam dayanak

Microsoft ve Electronic Frontier Foundation da dahil olmak üzere başka şirketler, Epic’in Fortnite davasındaki temyizini desteklemek için gerekli evrakları mahkemeye taşıdılar. Microsoft, Electronic Frontier Foundation ve öteki kuruluşlarla birlikte 35 eyaletten oluşan bir küme, Fortnite üretimcisinin Apple ile olan yasal savaşında Epic Games’e tam dayanak verildiği açıklandı.

Geçtiğimiz perşembe günü ABD Dokuzuncu Daire Temyiz Mahkemesi’ne sunulan bir raporda; eyaletlerin başsavcıları mahkemenin Apple’ın App Store üzerindeki denetiminin antitröst maddelerini ihlal etmediğine dair evvelki kararı bozması gerektiğini savundu. Mahkemeye verilen raporda, “Apple’ın bu hareketi, taşınabilir uygulama geliştiricilerine ve milyonlarca vatandaşa ziyan verdi ve hala ziyan veriyor” diye not düştüler.

Son gelişmeyle birlikte Epic Games’e dayanak çoğalırken teknoloji devi Apple’ın sıradaki atılımı ise merakla bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.