Genel

Apple Glass kablolu mu olacak? Farklı tez

Gurman o sırada, şirketin birkaç nedenden dolayı pili boşaltma kararı aldığını söylemişti: Apple, aygıtın çok ısınmasından tasa duyuyor, ayrıyeten kulaklığı daha hafif ve hasebiyle daha rahat takmak istiyordu.

Apple’ın kulaklığı duyurmasının beklendiği WWDC 2023 öncesinde Gurman, giyilebilir aygıtın harici pilinden neler beklenebileceği hakkında daha fazla bilgi paylaştı. Gurman en son Power On haber bülteninde, “Reality Pro” yahut “Reality One” olarak isimlendirildiği söylenen aygıtın iki irtibat noktasına sahip olacağını söylüyor: bilgi transferleri için bir USB-C arabirimi ve “yeni bir tescilli şarj konektörü”. Gurman’ın açıklamasına bakılırsa, ikincisi, Apple’ın yakın vakitte tekrar piyasaya sürdüğü MagSafe güç ilişki noktasını anımsatıyor. Birlikte verilen güç kablosunun, Apple’ın kulaklığına manyetik olarak bağlanan yuvarlak bir ucu olduğu bildiriliyor.

Apple Glass kablolu mu olacak? Farklı iddia

Güç kaynağına gelince, bir iPhone boyutunda ve Apple’ın kendi MagSafe Pil Takımına benziyor (yukarıda). Bildirildiğine nazaran bileşen, giyilebilir aygıtı tek bir şarjla iki saate kadar çalıştırabiliyor. Paketin tekrar şarj edilmesi için bir MacBook Pro güç adaptörüne bağlı bir USB-C kablosu da içeriyor. Gurman, Apple’ın tek bir paketin çok az çalışma müddeti sağladığı için müşterilerin ek paketleri ayrıyeten satın almasına müsaade vereceğini varsayım ediyor.

Gurman’ın son raporu, her şeyden çok, Apple’ın kulaklığının bu yıl piyasaya çıktığında ne kadar birinci jenerasyon bir eser olacağının altını çiziyor. Bu kadar hantal bir güç dağıtım sistemi kullanan ve 3.000 dolar olacağı söylenen bir aygıtla, ortalama bir tüketicinin Apple’ın en son gadget’ını satın almak için mağazalara koşacağını hayal etmek sıkıntı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.