Genel

Apple TV’nin yeni özelliği bir hayalin gerçeğe dönüşmesi olacak

Apple TV’nin çoklu imaj özelliği hakkında dolaşan söylentiler (geliştirici Steve Moser tarafından tespit edildi) gerçek oluyor üzere görünüyor. TechCrunch tarafından öğrenildiğine nazaran, Apple, bu akşam MLB Cuma Akşamı Beyzbol canlı yayını sırasında Apple TV 4K’de özellik için bir beta sürümü başlatıyor.

Apple beta yazılım programına katılan kullanıcılar, tvOS beta sürümü 16.5’e sahip olmalıdır ve bunu yapmak için Ayarlar uygulamasına gidip “Sistem”, “Yazılım Güncellemeleri” ve akabinde “Beta Güncellemeleri Al” seçeneklerini seçmelidir.

Apple şimdi çoklu manzara özelliğinin geniş çapta kullanılabileceği tarihi resmi olarak duyurmadı. tvOS 16.5’in beta etabından çıkacağı kesin bir vakit çizelgesi de şimdi belirlenmedi.

Apple TV’nin yeni özelliği bir hayalin gerçeğe dönüşmesi olacak

Tom’s Guide tarafından birinci olarak bildirildiği üzere, beta özelliği şu anda Apple’ın spor teklifleri ile sonlu. Çoklu manzara özelliği sayesinde kullanıcılar tıpkı anda dört manzarayı izleyebilecek ve bunlar ekran üzerinde bir ızgara formatında görüntülenecektir. Özelliği kullanmak için, kullanıcılar istedikleri imgeyi izlemeye başlayabilir ve akabinde “Görüntü Ekle” düğmesini seçebilirler.

Çoklu manzara tecrübesi birçok farklı formda özelleştirilebilir. Bir manzarayı başkalarından daha büyük izlemek yahut ekranda iki yahut dört eşit ekran izlemek üzere seçenekler sunar. Bir kullanıcı şayet bir görüntünün ekranın birçoklarını kaplamasını istiyorsa, öteki imgeler sağ tarafa yığılır. Hayranlar ayrıyeten uzaktan kumanda aracılığıyla sesleri değiştirebilir, böylelikle hangi manzaranın sesini duymak istediklerini denetim edebilirler. Bakalım teoride kusursuz üzere görünen bu teknoloji gerçekte nasıl olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.