Genel

Yeni bir argümana nazaran iPad’ler, artık iOS’un sunduğu kilit ekranı özelliklerini kullanabilecek

@analyst941 isimli bir Twitter hesabı, Apple’ın bu yılın sonlarında iPadOS 17 güncellemesinin bir kesimi olarak iPhone’un kilit ekranı özelleştirme özelliklerini iPad’lere getireceğini sav ediyor. Bu hesap, ayın başlarında iPhone 15 Pro ve Pro Max’in kapatma süreci için farklı bir düğme kombinasyonuna geçeceğini tez eden tıpkı kaynak.

İddia, bir Twitter kullanıcısının iPad kilit ekranındaki boş alandan şikayet etmesine karşılık olarak geldi. @analyst941, iPadOS 17’nin kilit ekranında saati hareket ettirmeyi de mümkün kılacağını ekledi.

Apple, 2022’de yayınlanan iOS 16 güncellemesinin bir kesimi olarak bir dizi kilit ekranı özelleştirme seçeneği sunmaya başlamıştı. Liste, kilit ekranı widget’ları, canlı etkinlikler, stilize edilmiş tarih ve saat, yeni bildirim animasyonları, gradyan renkleri üzere seçenekleri içeriyor. iPhone kullanıcıları kilit ekranlarını süsleyebiliyor, istenen yazı tiplerini ve renkleri seçebiliyor, öğelerin ekranda nereye yerleştirileceğine karar verebiliyor.

İddia, iPadOS 17’nin ayrıyeten iOS 17 güncellemesinin bir modülünü oluşturacak çeşitli kilit ekranı özelliklerine sahip olacağını da içeriyor. Bir Weibo söylentisi, iOS 17’nin kullanıcıların kilit ekranlarını diğerleriyle paylaşmalarına bile müsaade vereceğini öne sürüyor. Kilit ekranı, Apple Music müzik kelamlarını de görüntüleyebiliecek. Ve tez doğruysa, tüm bunları artık iPad kullanıcıları da yapabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.