Genel

‘Baby Shark’, YouTube’da 10 Milyar İzlenmeyi Geçen Birinci Görüntü

Güney Koreli Pinkfong şirketi, çocuklar için yaptığı eğitici ve eğlenceli içerikleriyle YouTube’un en bilinen kanallarından biri haline geldi. Lakin bu muvaffakiyetinde bilhassa bir görüntünün büyük bir katkısı bulunuyor. 2016 yılında yayınlanan Baby Shark isimli müziği, dört yıl içerisinde platformun en çok izlenen görüntüsü olmayı başardı.

YouTube’da 55 milyona yakın abonesi bulunan Pinkfong, bir buçuk yıl içerisinde yeni bir rekora daha imza attı. 2020 yılının kasım ayında 7 milyar 38 milyon izlenme sayısına sahip olan Despacito’yu geride bırakarak YouTube’un en çok izlenen görüntüsü pozisyonuna ulaşan Baby Shark, artık de 10 milyar izlenmeyi aşan birinci görüntü oldu.

10 milyar 3 milyon 946 bin ve hala artmaya devam ediyor:

2012 yılında Gangnam Style’ın dünyayı kasıp kavurduğu günlerden bu yana bir epey yol kat ettik. O vakitlerde 2 milyon beğeniye ulaşarak dünya rekoru kıran müzik, şu anda Baby Shark’ın 32 milyonluk beğeni sayısının yanından bile geçemiyor. Elbette Baby Shark’ın uzun yıllar boyunca çocuklara öğretilen bir müzik olması ve kültürün bir modülü haline gelmesinin de bu başarıda büyük bir tesiri bulunuyor.

YouTube’un en çok izlenenler listesinin birinci 5 sırasıysa şu formda:

  • Pinkfong Baby Shark, Kids’ Songs & Stories – Baby Shark
  • Luis Fonsi – Despacito
  • LooLoo Kids – Johny Johny Yes Papa
  • Ed Sheeran – Shape of You
  • Wiz Khalifa – See You Again

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.