Genel

Elon Musk: Tesla’nın İnsansı Robotu Kişilik Geliştirebilir

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz ağustos ayında düzenlenen Tesla AI Day etkinliğinde ‘Tesla Bot’ isimli yeni teknolojilerini duyurmuştu. Tesla’nın insansız robotu olan Tesla Bot, mutfak alışverişi ve konut paklığı üzere biz insanların yapmaktan bıktığı lakin yapmak zorunda olduğu sıradan işleri yapmakla görevlendirilecek.

Tesla Bot, duyurulduğu gün dünyada büyük bir heyecan yaratmayı başarsa da bugüne kadar yeni bir haberle karşımıza gelmedi. Lex Fridman’ın podcastine katılan Elon Musk ise en sonunda Tesla Bot hakkında yeni ayrıntılar paylaştı. Elon Musk, Tesla Bot’un sadece bir çalışan olmayabileceğini gösteren açıklamalarda bulundu.

Tesla robotlar kendi kişiliklerini gelitşirebilir:

Lex Fridman’ın Tesla Bot hakkındaki planları sorması üzerine yanıt veren Elon Musk, Tesla Bot’un histen mahrum, monoton bir çalışandan daha fazlasına dönüşebileceğini düşündüğünü açıkladı. Elon Musk, bu niyetini daha fazla açarak şu açıklamaları paylaştı:

“Bu, Tesla’nın dünyanın sürdürülebilir güce geçişini hızlandırma konusundaki birincil misyon doğrusunda tam olarak yer almıyor fakat dünya ile etkileşime girebilen ve birçok farklı yolla yardımcı olabilen insansı bir robot yapmak, dünya için son derece faydalı bir şey. Tahminen de bu yollardan biri, amaçlanan fabrika emeğine ek olarak duygusal bir emektir. Bütün robotlar birebir değil. Bu kişilik, sahibine ya da her ne diyorsanız ona uyacak formda gelişebilir.”

Bu açıklamalarıyla birlikte Elon Musk, Tesla Bot’un ‘eşsiz’ kişilik geliştirebileceğini paylaştı. Ancak Musk, robotun ana hedefinin hala çalışmak olduğunu da ekledi. Musk, son olarak Tesla Bot’ların beşerler için çok uygun bir arkadaş olabileceğini de tabir etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.