Genel

Google Play Games for PC’nin betası başlıyor: Fare klavye dayanağı ile gelecek

Yazılım devi Google, geçtiğimiz aylarda Android oyunlarını Windows’a getirecek yeni Google Play Games For PC uygulamasını duyurmuştu. Şirket bugün prestiji ile Hong Kong, Güney Kore ve Tayvan’da yeni uygulamanın sonlu beta testlerini başlatıyor.

Oyunlara PC’den devam edilecek

Uygulama dayanağının hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlar için sunulacağını söyleyen Google, kullanıcıların Android telefonda yarım bıraktığı oyunlara PC üzerinden devam edebileceklerini söylüyor. Bununla birlikte uygulamanın beta sürümüne erişim sağlayan kullanıcılar, Mobile Legends, Summoners Wars, State of Survival ve Three Kingdoms Tactic üzere tanınan 25’den fazla oyuna erişebilecekler.

Fare ve klavye girişlerini de destekleyecek yeni PC uygulaması, kullanıcıların oyun kataloglarına göz atmalarına ve beğendikleri Android oyunu indirip oynamalarına müsaade verecek. Uygulamanın beta sürümünün paylaşılması ile bir arada Google, oyun geliştiricilerinin PC ile optimize edilmiş uygulamalar geliştirmesini sağlayacak daha fazla detay paylaşacağını söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.