Genel

iPhone 14 ile ilgili sevindiren gelişme! Sonunda beklenen oluyor!

Haitong International Securities analistiJeff Pu’nun elde ettiği datalar, tüm iPhone 14 modellerinde 120 Hz OLED ekran yer alacak olduğunu gösteriyor. Yalnızca bu değil, ayrıyeten Jeff Pu’nun savına nazaran, iPhone 14 modelinin tümü tıpkı RAM ölçüsüne (6GB) sahip olacak.

iPhone 14 ile ilgili sevindiren gelişme! Sonunda beklenen oluyor!

Teknoloji devi Apple’ın, bir sonraki serisi olan iPhone 14 ailesinin sonbaharda piyasaya sürülmesi ve dört modelden oluşması bekleniyor: iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max. Savlar hakikat ise, iPhone 13 küçük’ün kasvetli satışlarının akabinde “mini” modelin üretimi son bulacak.

iPhone 14 ailesi iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max yanında iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinden oluşuyor. Daha evvel ortaya çıkan tezler, 14 modelinde 60 Hz OLED ekran, öbür üç modelde ise 120 Hz OLED ekrana yer verilecek açıklamasını yapılıyordu. Fakat Haitong International Securities analisti Jeff Pu’nun araştırma notuna nazaran, Apple bu yıl iPhone 14 serisinde yer alan tüm modellerin ekran ve bellek ölçülerinin evvelki serilerde olduğu üzere modeller ortasındaki farklıklardan sıyrılacağını ortaya koydu. Yani Apple, kullanıcılarına iPhone 14 ile 14 Pro’nun ekranları ortasında büyük farklar sunmayacak. Özetle Jeff Pu’nun elde ettiği bilgiler, tüm iPhone 14 modellerinde 120 Hz OLED ekran yer alacak olduğunu gösteriyor. Yalnızca bu değil, ayrıyeten Jeff Pu’nun tezine nazaran, iPhone 14 modelinin tümü tıpkı RAM ölçüsüne (6GB) sahip olacak.

Daha evvel Pu, iPhone 14 Pro ve Pro Max’in bunu 8 GB’a çıkaracağını söylemişti, lakin görünüşe nazaran durum değişti. Bu gelişme, şirketin bir strateji değişikliğinden kaynaklı olabilir. Bu şimdi yüzde resmi açıklaması yapımış, kesin bir bilgi değil. Fakat nasılsa önümüzdeki günlerde nasılsa netlik kazanacak. Biz de gelişmeleri siz kıymetli Teknolojioku takipçileri ile paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.