Genel

Küresel pazarda sunulacak Xiaomi 12 modeli göz kamaştırdı!

Xiaomi 12 modelinin global bir versiyonuna sahip olması şaşırtan değil, zira selefi Mi 11 de Çin’deki birinci sürümünün akabinde global olarak piyasaya sürüldü. Xiaomi 12, şirketin iç pazarı için geçen ay tanıtıldı ve yakında global çıkışını yapması bekleniyor.

Bunun öncesinde, birisi global modelin bir prototipini Geekbench’te sundu. Bu da doğal olarak kıyaslamanın çevrimiçi veritabanında bulunan bir listelenmesiyle sonuçlandı. Global Xiaomi 12′nin tıpkı Çinli kardeşi üzere Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine sahip olması bekleniyor. Kelam konusu telefon 8GB RAM’e sahip ve global Xiaomi 12’nin Çin’de olduğu üzere ek bir 12GB seçeneği alıp almayacağı hala muhakkak değil.

Global Xiaomi 12 modeli Geekbench’te göz kamaştırdı!

Prototipin çalıştırdığı yazılım Android 12 idi, bu nedenle bu noktada, global modelden beklenen yazılım da bu. Bu modelin global Xiaomi 12 olduğ kesin, zira 2201123G model numarası Endonezya’da evvelki bir sertifika ile ortaya çıkmıştı. Global Xiaomi 12 Pro ise 2201122G model numarasına sahip olacak ve bu, geçen yıl Mi 11 Pro’nun bilakis 12 Pro’nun da global pazarlara çıkacağı manasına geliyor.

12 ve 12 Pro ortasındaki boyut deltasını göz önünde bulundurursak bu atak mantıklı. Bu açıdan bakıldığında, 12 Pro, Mi 11’in gerçek halefi olarak isimlendirilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.