Genel

McDonalds’tan Metaverse Atağı: Sanal Restoranlar Açılacak

Birçok farklı alandan dev şirket, internetin geleceği olarak görülen metaverse’e yatırımlarını artırıyor. Bugün metaverse’te gerçek ödeme teknikleri ile birinci ticaretin gerçekleştiğini paylaşmıştık. Daha evvel de dev müzik şirketi Warner Music’in metaverse için The Sandbox ile paydaşlık kurduğunu ve spor eşyaları üreticisi Nike’ın metaverse’e yöneleceğini sizlere aktarmıştık. Bunlar dışında da daha birçok dev firma, bu teknolojiye astronomik yatırımlar yapmaya başlamıştı.

Yani anlayacağınız; oyundan müziğe her daldan kişi ve kuruluşlar metaverse’e yönelmiş durumda. Artık de yemek bölümünden bu hususa bir adım geldi. Gelen haberlerde, günde 69 milyon müşteriye hizmet veren ve dünyanın en büyük fast-food restoran zinciri olarak nitelendirilen McDonald’s’ın metaverse’te sanal restoranlar için düğmeye bastığı söz edildi.

Metaverse’ten meskene sipariş

Business Insider’ın haberine nazaran dev restoran zinciri McDonald’s, metaverse platformlarında sanal restoranlar oluşturmak için 4 Şubat günü ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne ticari marka müracaatında bulundu. Dev şirketin McDonald’s restoranları ve McCafe açmak için 10 adet müracaatta bulunduğu, meskene sipariş ve sanal yiyecek içecek hizmetlerini müşterilerine sunmayı planladığı da açıklamalar ortasında yer aldı.

Daha da ayrıntı verecek olursak; yapılan müracaatların bir kısmı, NFT’lerin de yer aldığı sanal yiyecek ve içecek eserleri satmak için, başkaları ise metaverse’te yer alan insanların gerçek hayattaki meskenlerine teslimat yapabilen bir sanal restoran için yapıldı. Ayrıyeten, McDonald’s ve McCafe markaları altında sanal konserler üzere aktifliklerin de dev şirketin metaverse maksatlarının ortasında olduğu gelen haberler ortasında yer aldı.

Ünlü ticari marka avukatı Josh Gerben de şirketin bu atağı ile ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Metaverse’te takılırken karnınız acıkıyor. Bu sanal restoranlar sayesinde kulaklığınızı yahut kullandığınız aletleri çıkarmanıza gerek yok. Metaverse’te bir McDonald’s restoranına gidebilir ve sipariş verebilirsiniz. Kısa bir mühlet sonra da yemeğiniz kapınıza gelir” tabirlerini kullanırken önümüzdeki aylarda daha fazla markanın bu usul müracaatlarda bulunacağını kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.