Genel

Microsoft, kullanılmaması gereken 25 eski Windows 10/11 küme unsurunun listesini yayınladı

Birinci Windows 10 sürümünün yayınlanmasından bu yana, yamalar ve güvenlik güncellemeleri açısından çok şey değişti. Buna bağlı olarak da birtakım küme unsurları düzgün çalışmamaya ve beklenmeyen sonuçlara yol açmaya başladı. Microsoft, BT yöneticilerinin Windows 10 ve 11’de kullanmaması gereken 25 küme unsurunun listesini yayınladı.

Yazılım devi 2015’in Kasım ayında yayınlanan Windows 10 sürüm 1511’den bu yana işletim sistemini kullanıcı geri bildirimlerine ve isteklerine nazaran geliştirmeye, yeni özellikler eklemeye, güvenliği artırmaya ve performansı optimize etmeye devam etti. Yapılan sayısız eklemelerin sonucunda vakitle, artık düzgün çalışmayan, beklenmeyen sonuçlara yol açan yahut yerlerine daha uygun performans gösteren unsurların geldiği birçok küme prensibi birikti.

Eski küme unsurları için klasör oluşturuldu

Windows güncelleme grubunda program yöneticisi olarak çalışan Aria Carley, TechCommunity Blog’da hangi prensiplerin kullanılmaması gerektiğini ve nedenlerini açıklayan bir yazı kaleme aldı. BT yöneticileri için son derece ehemmiyet taşıyan listeye buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Carley ayrıyeten Microsoft’un artık kullanılması önerilmeyen eski prensiplerin ayırt edilmesini kolaylaştırmak için Windows 11’deki Mahallî Küme Prensibi Düzenleyicisi’nin Windows Update kısmında bir alt klasör oluşturduğunu da açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.